اخبار مهممشهد 2017هویت مشهدپایتخت فرهنگ اسلامیپایتخت معنوی

بیش از ۱۱٫۵ میلیون نفر وارد خراسان رضوی شدند

 سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: از ۲۵ اسفند پارسال تا ۱۱ فروردین ماه جاری ۱۱ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۶۸۹ زائر و مسافر به این استان سفر کردند.
به گزارش صبح مشهد، مهدی فروزان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۴٫۲ درصد کاهش دارد.
وی اظهار داشت: ۸۷۸ هزار و ۴۲۲ نفر از این تعداد از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای به این استان وارد شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷٫۷ درصد کاهش داشته است.
وی گفت: ۳۳۴ هزار و ۲۵۷ نفر از این افراد نیز با قطار به این استان سفر کردند که با افزایش ۲٫۳ درصدی همراه بوده است.
فروزان، تعداد زائران و مسافرانی را که از طریق فرودگاه ها وارد این استان شدند را نیز ۱۷۰ هزار و ۸۱۰ نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد کاهش داشته است.
وی اظهار داشت: زائران و مسافرانی که طی این مدت با وسایل نقلیه شخصی به این استان وارد شدند هم ۱۰ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۲۰۰ نفر می باشند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۳٫۸ درصدی مواجه بوده است.
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در باره ورود زائران و مسافران به مشهد نیز گفت: از ۲۵ اسفند پارسال تا ۱۱ فروردین ماه جاری هفت میلیون و ۶ هزار و ۳۵۴ نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد کاهش دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن