شهری

ورود بیش از ۴۳۱ هزار و ۷۹۸ زائر به مشهد از طریق حمل و نقل جاده ای

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود بیش از ۴۳۱ هزار و ۷۹۸ زائر به مشهد از طریق حمل و نقل جاده ای و پایانه های مسافربری شهرداری طی ۱۱ روز اخیر خبر داد.
به گزارش صبح مشهد به نقل از ستاد خبری استقبال از بهار ۹۸ سازمان پایانه های شهرداری مشهد، مهدی فروزان با اشاره به ورود بیش از هفت میلیون و ۸۰۰ هزار نفر زائر و مسافر به استان طی ۱۱ روز گذشته افزود: ۵۸۴ هزار و ۱۰۷ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، ۸٫۵ درصد کاهش داشته است .
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۲۳۰ هزار و ۲۵۷ نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد ۲٫۵ درصدی همراه بوده است .
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را نیز ۱۱۷ هزار و ۹۰۵ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۸٫۱ درصد کاهش داشته است .
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند ماه گذشته تا ۶ فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم ۶ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۷۷۲ نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش ۴٫۲ درصدی مواجه بوده است .
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گذشته تا ۶ فروردین سال جاری چهار میلیون و ۷۶۵ هزار و ۷۴۷ نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، ۲٫۱ درصد افزایش دارد .
وی افزود: ۴۳۱ هزار و ۷۹۸ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، ۷٫۹ درصد کاهش داشته است .
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۲۳۰ هزار و ۲۵۷ نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد ۲٫۵ درصدی همراه بوده است .
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به مشهد وارد شده اند را نیز ۱۱۸ هزار و ۲۶۸ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۷٫۶ درصد کاهش دارد .
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۶ فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم سه میلیون و ۹۸۵ هزار و ۴۲۴ نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد ۱٫۱ درصدی مواجه بوده است .

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 18 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن