شهری

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با اشاره به آمار ۱۰ روز اخیر خبر داد؛ ورود بیش از ۳۹۰ هزار و ۳۶ زائر به مشهد از طریق حمل و نقل جاده ای

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود بیش از ۳۹۰ هزار و ۳۶ زائر به مشهد از طریق حمل و نقل جاده ای و پایانه های مسافربری شهرداری طی ۱۰ روز اخیر خبر داد.
به گزارش صبح مشهد به نقل از ستاد خبری استقبال از بهار ۹۸ سازمان پایانه های شهرداری مشهد، مهدی فروزان با اشاره به ورود هفت میلیون و ۲۱۷ هزار و ۳۷۷ نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا پنجم فروردین سال جدید، افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۲٫۵ درصد کاهش دارد.
وی افزود: ۵۲۸ هزار و ۶۲ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، ۸٫۳ درصد کاهش داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۲۰۹ هزار و ۴۵۷ نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد ۲٫۶٫ درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را نیز ۱۰۸ هزار و ۷۲۶ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۷٫۴ درصد کاهش داشته است.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند ماه گذشته تا پنجم فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم ۶ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۱۳۲ نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش ۱٫۸درصدی مواجه بوده است.
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گذشته تا پنجم فروردین سال جاری چهار میلیون و ۳۸۱ هزار و ۱۵۸ نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، سه درصد افزایش دارد.
وی افزود: ۳۹۰ هزار و ۳۶ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، هفت درصد کاهش داشته است.
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۲۰۹ هزار و ۴۵۷ نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد ۲٫۶ درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به مشهد وارد شده اند را نیز ۱۰۸ هزار و ۷۲۶ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۷٫۴ درصد کاهش دارد.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا پنجم فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم سه میلیون و ۶۷۳ هزار و ۱۵۶ نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد یک درصدی مواجه بوده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن