زندگیشهری

ساعتی گفتگو: با زائران و مهمانان نوروزی در پایانه مسافربری مشهد

کد خبر : 19936

به گزارش صبح مشهد به نقل از ستاد خبری استقبال از بهار ۹۸ سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد، مشهد مقدس در بهار حال و هوای دیگری دارد و امسال هم به معنای واقعی کلمه با توجه به خدمات گسترده مدیریت شهری می‌توان بوی بهار را در این کلان‌شهر حس کرد.

اما یکی از مبادی ورودی اصلی مسافران و زائران در ایام نوروز، پایانه‌های مسافربری امام رضا (ع) مشهد است پایانه‌ای که امسال هم مانند مشهد مقدس، حال و هوای دیگری دارد و از ورودی این پایانه تا سالن مرکزی آن می‌توان بوی بهار را حس کرد اما همه این امکانات و برنامه‌ریزی‌ها برای زائران و مسافران امام مهربانی‌ها برنامه‌ریزی‌شده است و در همین راستا مصاحبه با زائران از نقاط مختلف ایران ترتیب دادیم تا نظرات آن‌ها را در مورد پایانه مسافربری امام رضا (ع) مشهد جویا شویم.
حسین طالبی با ۲۲ سال سن از استان مازندران به همراه دوستان خود به شهر مشهد آمده است درباره پایانه مسافربری مشهد می‌گوید: وقتی از درب پایانه و عوارضی وارد این پایانه شدم، حس کردم که وارد یک کلان‌شهر شدم و راستش را بخواهید این‌همه سبزی و گل‌آرایی را ما در پایانه‌های مسافربری مازندران هم نداریم.
احمد موسوی یکی دیگر از زائران است که از استان خوزستان به مشهد مقدس سفرکرده است، وی که خود را کشاورز و ۴۵ ساله معرفی می‌کند درباره خدمات پایانه مسافربری امام رضا (ع) گفت: از شهر امام رضا (ع) انتظاری جز این هم نیست و خدمات گسترده‌ای در این ترمینال (پایانه مسافربری) انجام شده است اما ای کاش در شهرهای جنوبی هم چنین پایانه‌هایی احداث شود.
سورنا سعادتیان که از تهران به شهر مشهد سفرکرده و حدود ۳۵ سال سن دارد هم در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: من از پایتخت به شهر مشهد سفر کردم اما به نظرم مشهد را باید پایتخت ترمینال ایران دانست زیرا این حجم از خدمات را در هیچ‌کدام از پایانه‌های تهران ندیدم و فقط تنها نقد من فاصله نسبتاً زیاد تا ایستگاه تاکسی است البته این هم به دلیل وسعت این پایانه است اما باید راه حلی برای آن اندیشیده شود البته باید بگویم که این‌قدر در سالن پایانه سرگرمی وجودداشت که متوجه زمان نشدم.
سهیل دارابی هم که ۲۹ سال سن دارد از استان فارس به مشهد سفرکرده است و دریکی از غرفه‌ها در حال بازی پینگ‌پنگ است از وی هم درباره این پایانه پرسیدم که گفت: کمی زودتر به پایانه آمدیم و منتظر رسیدن زمان حرکت اتوبوس هستیم و گفتم در این شرایط کمی با خانواده خود سرگرم شویم و خوشبختانه این شرایط در این پایانه محیا است.
بر اساس این گزارش، اینکه زائران و مسافران حرم مظهر رضوی از شرایط پایانه مسافربری شهر امام مهربانی‌ها رضایت دارند، قطعاً خدا قوتی بزرگ به خادمان این شهر است البته وجود نواقص هم موضوعی طبیعی است که قطعاً با انجام نظرسنجی‌ها در برطرف خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن