اخبار مهممشهد 2017هویت مشهدپایتخت فرهنگ اسلامیپایتخت معنوی

آیت الله علم الهدی در شورای فرهنگ عمومی استان: امروز مرجعیت دین در جامعه بیشتر از همیشه است/ محور خراسان رضوی و محور کل کشور و نظام امام رضا(ع) هستند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: بعضی‌ها می‌پندارند مسائل دینی و روحانیت مرجعیتش‌ را در جامعه از دست داده، این یک پندار غلط است، خوشبختانه امروز مرجعیت دین در جامعه بیشتر از همیشه بوده و اگر کاری توسط روحانیت انجام بگیرد مردم به آن بیشتر اعتماد می‌کنند.

به گزارش صبح مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی که در استانداری این استان برگزار شد، گفت: بعضی‌ها می‌پندارند مسائل دینی و روحانیت مرجعیتش‌ را در جامعه از دست داده‌، این یک پندار غلط است، خوشبختانه امروز مرجعیت دین در جامعه بیشتر از همیشه بوده و اگر کاری توسط روحانیت انجام بگیرد مردم به آن بیشتر اعتماد می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در خصوص بعضی نقوش و ساخت و سازها در سطح شهر که مغایر با فرهنگ اسلامی‌است، بیان کرد: این‌ها یک سری کارهای شخصی است که باید از شهردار بخواهیم این مسائل را پیگیری کنند، چون کل ساخت و سازها باید با نظارت شهرداری انجام شود.

وی اظهار کرد: در خصوص کنسرت و موسیقی در خراسان رضوی یک کارگروه تشکیل دادیم که قرار است نتیجه کارشان را به ما ارائه دهند و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان مسؤول پیگیری این بخش هستند، هر کاری قرار است انجام شود باید با حفظ هویت شهر صورت بگیرد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه ما اکنون نیاز به فعالیت‌های بیشتری در توسعه قرآنی داریم، گفت: اکنون آستان قدس و اوقاف در خراسان رضوی محور فعالیت‌های فرهنگی هستند و بهتر است، فعالیت‌هایشان جدا صورت نپذیرد و شورای توسعه قرآنی و این دو نهاد باهم همکاری داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: ما در گذشته به اندازه‌ای که امروز در فعالیت‌های قرآنی رقیب داریم، رقیب نداشتیم، جریان‌های تحجر و انحرافی در این عرصه نفود کرده‌اند و اگر دیر بجنبیم به جایی نمی‌رسیم.

وی افزود: میدان‌های مهم فعالیت‌های قرآنی ما آموزش و پرورش و دانشگاه است که باید شورای توسعه قرآنی در این خصوص وارد شود، هیچ استانی به اندازه خراسان رضوی فعالیت قرآنی ندارد و باید نهادهای مردمی هم به این حوزه ورود پیدا کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: امیدواریم با برنامه‌ها و فعالیت‌های استاندار جدید، برای اولین بار طعم اقتصاد مقاومتی را در استان بچشیم و عینی شدن رهنمودهای رهبری در این خصوص را لمس کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: حضور رزم حسینی به عنوان استاندار خراسان رضوی مایه افتخار است، هم به‌دلیل شخصیت ارزشی و معنوی وی به‌عنوان یک خاک خورده جبهه که در جنگ تحمیلی موفقیت‌های چشم‌گیری در فعالیت‌های دفاعی داشت و نیز به‌خاطر شخصیت عمل‌گرایی‌اش، زیرا در این دوران خطیر و موقعیت حساس مقابله استکبار با تمام موجودیت نظام حضور مسؤولان جهادی و عملیاتی بسیار لازم است.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه با تمام وجود در خدمت استاندار هستیم و از تمام ظرفیت‌های خودمان در هر نوع کمک و یاری در محضر ایشان استفاده می‌کنیم، ادامه داد: بنده به‌عنوان نماینده رهبری در خراسان رضوی هیچ‌گونه تحمیل سیاسی و شخصی نه بر رزم حسینی و نه بر هیچ مسؤولی در استان نداشتم و ندارم، آنچه از ما است، کمک و امداد با همه ظرفیت‌های اجتماعی استان است و هیچ‌گونه توقع و انتظار هماهنگی سیاسی نداریم.

وی افزود: در مسائل سیاسی هرکس نظر خودش را دارد و ما اصول دین نیستیم که مردم ما را قبول کرده، آنها باید نظام و انقلاب و مبانی اعتقادی دین و اسلام را قبول کنند و ما فقط سرباز و عمله کاری هستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: بنده در این استان هیچ محدودیتی برای کمک و یاری رساندن در اعمال استانداری را ندارم، فقط برحسب وظیفه یک خط قرمز دو بعدی دارم، آن‌هم اینکه مطلقا فحشا و منکرات و محرمات الهی در برنامه‌هایی با عنوان توسعه و فعالیت‌های آزاد انجام نگیرد و موقعیت امام هشتم(ع) در این استان حفظ شود.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: محور خراسان رضوی و محور کل کشور و نظام امام رضا(ع) هستند و اینکه مشهد شهر بین‌المللی بوده، به‌خاطر وجود ایشان است، بنابراین بهتر بوده برنامه‌ها و بهره برداری‌ها از امکانات و توسعه برنامه‌های اقتصادی و محرومیت‌زدایی با عنوان حضرت رضا(ع) محفوظ باشد و شاهد تحول‌های جامعی خصوصا در حوزه معیشت باشیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن