اجتماعیزندگی

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر خبر داد؛ ۱۵۳۷ خانه داوطلب در جمعیت هلال احمر کشور فعال است

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: هم اکنون ۱۵۳۷ خانه داوطلب در جمعیت هلال احمر کشور فعالیت دارد.

به گرارش صبح مشهد به نقل از ایرنا، محمد نصیری عصر پنجشنبه درمراسم اغاز دوره آموزش توانمندسازی روسای خانه ‌های داوطلب هلال احمر در مشهد افزود: توسعه خانه های داوطلب در مساجد، مراکز و ادارات مورد نظر است‌.
وی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر به عنوان نهاد و سازمان اجتماعی سه تا پنج منبع اصلی دارد که مهمترین آن کمک خیران و سازمانها و موسسات خیریه است.
وی با اشاره به اهمیت نقش موسسات خیریه و نیکوکاری گفت: برخی از این مجموعه ‌ها بیش از نهادهای اداری و دولتی در استان ‌های مختلف منشا خیر و برکت هستند و سالانه میلیاردها تومان برای جهیزیه یا درمان بیماران از جمله بیماران سرطانی‌ اختصاص می‌ دهند و با خانه ‌های داوطلب هلال احمر در تعامل هستند.
نصیری افزود: جذب حدود پنج میلیون داوطلب از جمله وظایف هلال احمر بر اساس برنامه توسعه و در حال پیگیری است که باید برای ارتقا و تعالی داوطلبان خیراندیش هم برنامه داشته باشیم.
وی اظهار داشت: عمق‌ بخشی به برنامه‌ ها و کارهای تخصصی داوطلبان و جلب مشارکت ‌های مردمی ضروری است.
وی خواستار ارائه نقد و پیشنهاد فعالان خانه ‌های داوطلب جمعیت هلال احمر در راستای توانمندسازی هر چه بیشتر این مجموعه شد.
نصیری با اشاره به اقدام خیر نیک ‌اندیش استان گلستان در راه ‌اندازی بانک امانات تجهیزات پزشکی در همه استان ‌های کشور گفت: امروز نیز بانک امانات تجهیزات و لوازم پزشکی در مشهد افتتاح می ‌شود و در پی راه ‌اندازی این بانک در همه خانه ‌های داوطلب کشور هستیم.
مدیر عامل هلال احمر خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: خدمات داوطلبانه بهترین راه برای رسیدن به اهداف جمعیت هلال احمر است.
سید مجتبی احمدی با بیان اینکه برنامه ‌ریزی و تدوین استراتژی ۲۰۳۰ فدراسیون صلیب سرخ در حال انجام است افزود: داوطلبان و فعالیت ‌های داوطلبانه در پیشبرد فعالیتهای بشردوستانه صلیب سرخ و هلال احمر همواره نقش اساسی داشته و به عنوان حلقه اتصال توان توانمندان و نیاز نیازمندان موثر بوده‌ اند‌.
وی اظهار داشت: با حفظ شعار کرامت انسانی و صلح و دوستی می‌ توانیم آینده روشنی را بسازیم.
در این مراسم بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر خراسان رضوی در مشهد با اقلام اهدایی خیّر اهل گنبد کاووس افتتاح شد.
این بانک امانات در مرحله نخست شامل ۱۲ تخت بیمار، ۱۰ ولیچر، پنج دستگاه فتوتراپی، هفت عدد عصا، هفت واکر، پنج تشک مواج درمانی، چهار کپسول اکسیژن، چهار مانومتر و ۲ عدد ساکشن پرتال خانگی می ‌باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن