اخبار مهماقتصادی

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: ظرفیت های استان نیاز به معرفی بیشتری دارند

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت:برای پیشرفت در حوزه فضای اقتصادی نیاز است تا ظرفیت های استان را بیشتر از گذشته شناسایی کنیم.

به گزارش صبح مشهد، علی رسولیان در همایش سومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و رفتارهای اقتصادی إظهار داشت:با توجه به اینکه بزرگترین مشکل کشور در حال حاضر اشتغال و رفاه است در همین راستا باید از سرمایه ها درست استفاده کنیم.

وی افزود:متاسفانه ما رابطه خوبی با بأنک و بورس نداریم که در بسیاری از کشورهای پیشرفته نیز خلاف رفتار ما سرمایه گذاری مطلوبی در این راستا دارند.

رسولیان با اشاره به اینکه با یک برنامه ریزی مطلوب می توانیم شاخص های رشد استان را ارتقا دهیم،گفت: با برگزاری چنین نمایشگاهی می توانیم ظرفیت استان و شهرمان را معرفی کنیم.
مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بازار سرمایه و بورس خراسان‌رضوی تحت‌الشعاع عملکرد بانک‌ها است.

مدیرکل اقتصادی خراسان رضوی بیان کرد: در جهان امروز، سرمایه‌گذاری آب اصلی توسعه، ایجاد اشتغال و رفاه مردم است و در اقتصادی که بتوانیم سرمایه را درست وارد کنیم حتما می‌توانیم سبب اشتغال، توسعه و رفاه شویم.

رسولیان ادامه داد: برای سرمایه‌گذاری ابزارهایی نیاز است که به اعتقاد من این ابزارها در خراسان وجود دارد، ما هم سرمایه مورد نیاز را در استان داریم یعنی هم منابع خرد در اختیار مردم است و هم منابع کلان بانک‌های استان که امروز بیش از ۷۶ هزار میلیارد تومان پول در بانک‌ها داریم که نیازمند هدایت درست است.

وی افزود: دو ظرفیت جدی دیگر برای سرمایه‌گذاری وجود دارد و آن دو بورس و بیمه هستند که متاسفانه با آنها فاصله داریم و این ناشی از بانک محور بودن ما است، باید به سمت بازار سرمایه و بورس حرکت کنیم که الزام جدی است که باید اتفاق بیفتد.

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: فقط دولت نباید در این ظرفیت مشارکت کند و بخش خصوصی نیز باید وارد شود و مشارکت کند و زمینه نیز فراهم است. ضعف‌هایی هم نیز وجود دارد که می‌توان به بوروکراسی‌های پیچیده اشاره کرد اما ما به عنوان نماینده دولت وظیفه داریم مسیرها را هموارتر کنیم در قالب ستادهای سرمایه گذاری و تدبیر و سایر ستادها تا از سمت بانک محور بودن به سمت بازار سرمایه و بورس حرکت کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن