اجتماعیاخبار مهم

دادگستری خراسان رضوی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛ فرد هتاک به مقدسات و عزاداران حسینی در نیشابور بازداشت شد

عضو شورای شهر نیشابور که به مقدسات و عزاداران حسینی توهین کرده بود، صبح امروز بازداشت شد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی ، در پی انتشار خبری مبنی بر وقوع توهین یکی از اعضای شورای شهر نیشابور به مقدسات و عزاداران حسینی ، دادگستری استان اطلاعیه مهمی صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است:

بسمه تعالی
در پی انتشار خبری مبنی بر وقوع توهین یکی از اعضای شورای شهر نیشابور به مقدسات و عزاداران حسینی ، دادگستری استان خراسان رضوی اطلاعیه مهمی صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده است:
عن الصادق علیه السلام:
من اراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین (علیه السلام) و زیاره
هرکس که خدا خیرخواه او باشد،محبت حسین (ع) و زیارتش را در دل او قرار می دهد
وسائل الشیعه، جلد ۱۰ ص ۳۸۸-بحار النوار، جلد ۹۸ ص۷
بسم الله الرحمن الرحیم
در پی انتشار خبر تاسف بار وقوع توهین ، توسط یکی از اعضاء شورای شهر نیشابور نسبت به مقدسات و عزاداران حسینی که موجی از اعتراضات عمومی را به دنبال داشت ؛ دستورات لازم توسط رئیس کل دادگستری خراسان رضوی خطاب به دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و همچنین دادستان عمومی و انقلاب نیشابور؛ مبنی بر رسیدگی سریع و دقیق به این مساله صادر شد.
بر این اساس و در پاسخ به در خواست هیاتهای عزاداری، علما، روحانیت و اقشارمختلف جامعه و در راستای اجرای وظایف شرعی و قانونی و پس از صدور دستور قضایی ؛ اقدامات قانونی لازم در این زمینه به انجام رسید و فرد هتاک مورد تعقیب قرار گرفت و صبح امروز با صدور قرار قانونی بازداشت شد.
در این اطلاعیه همچنین با اشاره به توطئه های دشمنان با هدف ایجاد تفرقه و بی نظمی در جامعه ، ضمن محکوم کردن این اقدام هتاکانه ، از عموم عزاداران حسینی و مردم شریف ،مومن و انقلابی خواسته شده تا ضمن حفظ آرامش و هوشیاری ، به دستگاه قضایی در اجرای عدالت و دفاع از حقوق عامه کمک نمایند.
گفتنی است پرونده مذکور در مرحله انجام تحقیقات مقدماتی است و اقدامات بعدی پس از سیر مراحل قانونی اطلاع رسانی خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن