مشهد 2017هویت مشهدپایتخت فرهنگ اسلامیپایتخت معنوی

ولیچری که صبر دینی و استقامت انقلابی می برد! دیدار مدیر کل کتابخانه های خراسان رضوی با جانباز صفایی

مدیرکل و کارکنان کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با صفایی جانباز نویسنده قطع نخاع و ویلچرنشین ۳۵ساله سرافراز دفاع مقدس دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در راستای پاسداشت یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی اقدام به برگزاری دیدارهایی با خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان سرافراز کرده است.در ادامه این برنامه ها، این بار مدیرکل و کتابداران خراسان رضوی با خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس و هشدای مدافع حرم مهمان جانباز بزرگوار و عزتمند و سرافزار ایام دفاع مقدس، سردار صفایی بودند.
سردار صفایی در سال ۶۰ و در ابتدای جنگ تحمیلی با اصابت ترکش به فیض جانبازی بیش از ۷۰درصد نائل آمده و با ضایعه قطع نخاع بیش از ۳۵ سال از عمر خود را بر روی ویلچر سپری کرده است.
ایام طولانی مدتی که تحمل آن جز با روحیه انقلابی و اسلامی و تعهد و ایمان و صبر و استقامت میسرنیست و مسلما کسانی که این جانباز سرافراز را همراهی می کنند مدتهاست شاهد بزرگمردی هستند که اسوه صبر و استقامت دینی و انقلابی است.

در ابتدای این دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدا و جانبازان و ایثارگران ایام دفاع مقدس گفت: حضور کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی به عنوان افسران جبهه دانایی در این محفل و دیدار با جانباز عزتمند دفاع مقدس نیرو و تبرک گرفتن از سرداران جبهه ایستادگی، مقاومت، ایثار و شهادت است.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: این جلسه هم به منظور عرض ادب و احترام به جایگاه رفیع ایثار و شهادت و جانبازی انجام شده است و هم تجدید روحیه و کسب انگیزه و استفاده از رهنمود های شما و و البته تذکر و تنبهی است همه ما که سر سفره انقلاب نشسته ایم بدانیم که در راه اعتلای انقلاب اسلامی و حفظ و ماندگاری آن جسمها و بدنهای ارزشمند و گرانبهایی تقدیم ساحت حضرت حق شده است.
حجت الاسلام علی اکبر سبزیان یادآور شد: از دیدگاه اداری و کاری نیز وظیفه داشتیم به عنوان یک نویسنده که با توجه به شرایط جسمانی و مشکلات جانبازی اقدام به نوشتن و تالیف کتابهایی داشته اید نیز تقدیر و تشکر داشته باشیم.

جانباز صفایی نیز در این دیدار با اشاره به راه افتادن نهضت کتابخوانی در بین مردم گفت: رویکرد مردم به کتاب و کتابخوانی و ایجاد بحر مطالعاتی به مردم برای زندگی بهتر کمک می کند و جامعه با فکر بازتر در بحبوحه حملات تخریبی استکبار جهانی به افکار عمومی یای رسان خواهد بود.
وی ادامه داد: زندگی دنیا به نسبت زندگی آخرت یک مجال کوتاه مدت است که مدت زمان آن در نگاه آخرتی شاید از یک طلوع یا غروب آفتاب کمتر باشد.

این جانباز سرافراز ادامه داد: مراقبت و توجه و محاسبه اعمال در این دنیا باید با ظرافتهای خاص این زندگی و قوانین الهی مربوط به آن انجام شود تا از این فرصت کوتاه زمینه را برای آمرزش و مرحمت خود استفاده کنیم.

وی حضور ولی عصر(عج) به عنوان امام حاضر و ناظر را موضوعی غفلت شده در اجتماع امروزی دانست و ادامه داد:
باید قدر زندگی کوتاه مدت در ایام غیبت امام زمان(عج) و این فرصت بزرگ را بمغتنم بشماریم و از وجود گوهر امامت و ولایت در جامعه صاحب عصر و زمان استفاده کنیم.

وی با اشاره به سه اثر تالیفی خود گفت: کتاب ابتدایی با عنوان مومن کیست بیشتراز ده سال برای نگارش وقت برد و کتابهای بعدی نیز با توجه به شرایط جسمانی و تایپ با قلم مو بر روی صفحه زمان زیادی می برد.
وی در پایان از مدیر کل و کارکنان کتابخانه های عمومی به جهت این عیادت و احوالپرسی تقدیر و تشکر کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن