استانیاقتصادیزندگی

در بازدید خبرنگاران از چند واحد صنعتی مطرح شد؛ از فرصت افزایش نرخ ارز برای صادرات استفاده نکردیم/ تامین اجتماعی رویکردی یک سویه دارد!

اگر کشور ما به جای ۳۰ یا ۴۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی ۱۵۰ یا ۲۰۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته باشد، نه مشکل اشتغال خواهیم داشت و نه مشکل بزهکاری در جامعه. به خاطر صادرات باید ارتباطمان با کشورهای دیگر خوب باشد و به روز باشیم تا در بازار هدف بتوانیم رقابت کنیم.

اصحاب رسانه به مناسبت روز صنعت و معدن از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی مشهد بازدید کردند. به گزارش صبح مشهد، مدیرعامل گروه بین‌المللی نوین زعفران، نوسانات ارزی و تغییر مقررات و بخشنامه‌های مختلف را باعث ایجاد مشکل در قیمت‌گذاری اکثر محصولات شده دانست و افزود،  این موضوع برای زعفران هم به ویژه در بحث بسته‌بندی مشکل‌زا بوده و این بی‌ثباتی بازار خود از عوامل کاهش گردش اقتصادی است.

علی شریعتی مقدم ادامه داد: افزایش نرخ ارز می‌تواند به افزایش صادرات کمک کند اما متاسفانه فرصت افزایش نرخ ارز تبدیل به یک راهبرد کلان برای توسعه صادرات نشده و گرچه در برخی ارقام، شاهد افزایش صادرات کشور در دو تا سه ماهه نخست امسال هستیم اما در واقع صادرکنندگان با نگرانی جدی در انتقال پول خود و تهیه مواد اولیه‌شان روبرو هستند.

وی خاطر نشان ساخت : اگر کشور ما به جای ۳۰ یا ۴۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی ۱۵۰ یا ۲۰۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته باشد، نه مشکل اشتغال خواهیم داشت و نه مشکل بزهکاری در جامعه. به خاطر صادرات باید ارتباطمان با کشورهای دیگر خوب باشد و به روز باشیم تا در بازار هدف بتوانیم رقابت کنیم.

شریعتی مقدم ادامه داد: شرکت نوین زعفران در افزایش کیفیت، بسته‌بندی، تنوع و تکنولوژی بسته‌بندی زعفران همواره پیشرو و پیشگام بوده است و از جمله بسته‌بندی‌های ابتکاری؛ بسته‌های کپسولی از زعفرانهای آماده مصرف به میزان ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلی گرم است که از سوی دیگر کشورها هم کپی‌برداری شده است.
وی افزود : در مجموع نوین زعفران تاکنون ۴۰۰ نوع بسته‌بندی محصول داشته که ممکن است برخی‌ از آنها در حال حاضر از رده خارج شده باشند.

مدیر عامل نوین زعفران ادامه داد: از تکنولوژی روز برای خشک کردن زعفران استفاده می‌کنیم و با خشک کردن سریع زعفران قدرت رنگ گیری و کیفیت زعفران یک و نیم تا دو برابر می‌شود و به کاهش آلودگی این محصول نیز کمک می‌کند.

شریعتی مقدم تاکید کرد : در متوسط تولید از ۱۱۰ هزار هکتار اراضی، ۳.۱ کیلوگرم زعفران برداشت می‌شود؛ یعنی ۳۳۸ تن زعفران خشک در سال زراعی ۹۶_۹۷ برداشت شده است که در مزارع آرمانی نوین زعفران این میانگین بین ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم است و نشان می‌دهد اگر روی راندمان تولید کار کنیم می‌توانیم منافع بیشتری برای بخش تولید داشته باشیم.

رویکردهای یک سویه تامین اجتماعی، موازی کاری دستگاه های نظارتی، سخت گیری های دارایی و اخذ مالیات در شرایط رکود بازار، فقدان قوانین حمایتی دو سویه بین کشورمان و کشور های طرف صادرات از جمله مشکلاتی بود که احسان جونى مدیر واحد تولیدی کیک و کلوچه ” بابانا ” هم در نشست خبری با رسانه ها مطرح کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن