اجتماعیپیشنهاد سردبیر

هفتم و هشتم فروردین؛ نخستین اُپرای عروسکی رستم و سهراب کشور در مشهد برگزار می‌شود

این برنامه شامل یک اکران در ساعت ۱۹ روز هفتم فروردین و دو اکران در ساعت‌ ۱۸ و ۲۱ روز هشتم فروردین است.

مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: هفتم و هشتم فروردین، مشهد میزبان نخستین اُپرای عروسکی رستم و سهراب کشور است.
به گزارش صبح مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، نرگس شالچیان با اشاره به برگزاری جشنواره «خیابان غذا» اظهار کرد: این جشنواره از ۲ فروردین در مشهد آغاز به کار کرده که در روز گذشته بیش از ۱۱ هزار نفر بازدیدکننده داشته است.
وی با بیان اینکه بزرگترین اقدام فاخر شهرداری مشهد در حوزه فرهنگی، هفتم و هشتم فروردین ماه جاری اتفاق خواهد افتاد، ادامه داد: برای نخستین بار در کشور اُپرای عروسکی رستم و سهراب استاد قریب‌پور در شهر مشهد اجرا می‌شود.
مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: استاد قریب‌پور در بیش از ۸۰ کشور اروپایی اُپرای عروسکی رستم و سهراب خود را اجرا کرده است که به همت شهرداری مشهد برای نخستین بار در کشور، این اُپرا در مشهد با ۳۰ عروسک گردان انجام می‌شود.
شالچیان با اشاره به اینکه این کاروان امروز به مشهد رسیده است، عنوان کرد: این برنامه هفتم و هشتم فروردین در محل مجتمع امام رضا(ع) واقع در پارک ملت برگزار می‌شود؛ علاقه‌مندان می‌توانند از پنجم فروردین بلیت این نمایش را از سایت مشهد گیشه تهیه کنند.
وی با اشاره به اینکه این برنامه فاخر را به مناسبت روز جهانی تئاتر اجرا می‌شود، خاطر نشان کرد: این برنامه شامل یک اکران در ساعت ۱۹ روز هفتم فروردین و دو اکران در ساعت‌ ۱۸ و ۲۱ روز هشتم فروردین است.
مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد با اعلام اینکه این برنامه‌های فرهنگی شهرداری ذیل دبیرخانه «دوازده رخ» برگزار می‌گردد، اظهار کرد: این دبیرخانه در راستای تحقق پیوند هویت ملی و مذهبی در شهر مشهد راه‌اندازی شده است.
شالچیان افزود: نام دبیرخانه «دوازده رخ» حاوی سه بار معنایی آخرین جنگ ایران و توران که در شاهنامه از آن یاد شده، تداعی‌گر دوازده معصوم شیعیان و دوزاده ماه سال است
وی یادآور شد: نگاه ما در مدیریت گردشگری بر این اساس است که علاوه بر تدارک دیدن طرح‌ها و ایده های نو در شهر رویکرد علمی و پژوهشی آن را فراموش نکنیم.
مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد بیان کرد: رویکرد علمی و پژوهشی را به عنوان هدف کلان خود در نظر گرفته‌ایم در این راستا پایه تمام اقدامات خود را اساس علمی قرار داده‌ایم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن