اسلاید شوستون اصلیورزشی

هیئت تکواندو خراسان‌رضوی از ۱۲ تیم در لیگ‌های برتر حمایت می‌کند

رئیس هیئت تکواندو خراسان‌رضوی گفت: این هیئت در بین استان‌های کشور رکورد تیم‌داری را دارد و به صورت مستقیم ۱۲ تیم لیگ برتری را در تکواندو حمایت می‌کند.

به گزارش صبح مشهد، حسین حسین‌زاده ظهر امروز در نشستی‌خبری در محل اداره‌‌کل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی اظهار داشت: حداقل ۱۵ هزار نفر فعالیت مداوم، رسمی و حرفه‌ای در هیئت تکواندو دارند و ارتقا جایگاه استان یکی از اهداف ما بود که امسال محقق شد و به جمع ۱۰ هیئت برتر کشور رسیدیم.

وی افزود: برگزاری مسابقات امید قهرمانی کشور مهمترین رویداد کشوری ما در سال جاری است که در بهمن‌ماه برگزار می‌شود. یکی از رویدادهایی که از آنها غفلت می‌شده برگزاری لیگ‌های تکواندو در مقاطع مختلف بوده است. اما امسال نسبت به این موضوع توجه ویژه نشان داده شد در تمامی رده‌های سنی لیگ‌های سنی برگزار شد و سال بعد این لیگ‌ها در فضای گسترده‌تری برگزار می‌شود.

حسین‌زاده خاطرنشان کرد: با توجه به جذابیت‌هایی که تکواندو دارد برای جوانان و نوجوانان ما می‌توانیم برای همگانی‌کردن این رشته تلاش کنیم. جزء رشته‌های نادری هستیم که آقایان و بانوان نداریم در کنار اینکه بانوان می‌توانند به راحتی در این رشته فعالیت کنند و تلاش کرده‌ایم اعتبارات و زیرساخت‌ها به‌صورت مساوی در دو بخش آقایان و بانوان تقسیم می‌شود. در حال حاضر اردوهای جوانان و نوجوانان به صورت مداوم در سبک‌ها و رده‌های سنی در حال برگزاری است و به صورت ویژه ما به ارد‌وهای آماده‌سازی تاکید داریم.

رئیس هیئت تکواندو خراسان‌رضوی تصریح  کرد: در سال گذشته به تمامی شهرستان‌های استان سرکشی داشتیم جز سرخس و کلات زیرا زیرساختی در رشته تکواندو نداشته‌اند. در تلاش هستیم تا جام باشگاه‌های جهان را با مشارکت و حضور پرشور باشگاه‌های شهرستان‌ها برگزار کنیم. پیشکسوتان در هیئت مورد تقدیر قرار گرفته‌اند ما باید برای ارج نهادن جایگاه این عزیزان تلاش کنیم.

وی ادامه داد: در بخش آموزش امسال ۶ دوره مربیگری و داوری را میزبان هستیم اما تلاش داریم این تعداد دوره‌های ملی افزایش داشته باشد. همچنین اعزام مدرس و مربیان و داوران به استان‌های دیگر به صورت مداوم انجام شده؛ پایگاه سنجش تکواندو در هیئت راه‌اندازی شده و از طریق این پایگاه اطلاعات دقیق ورزشکاران و مربیان جمع‌آوری می‌شود. رتبه ما در پومسه کشور بالای ۱۰ بود اما با تلاشی که انجام شد باشگاه‌های استان در مسابقات و لیگ‌های کشوری بین ۳ تیم برتر قرار گرفته‌اند.

حسین‌زاده افزود: هیئت تکواندو خراسان‌رضوی در بین استان‌های کشور رکورد تیم‌داری را دارد و به صورت مستقیم ۱۲ تیم لیگ برتری را در تکواندو حمایت می‌کند. هدف ما از برگزاری مسابقات امید و کسب این میزبانی ایجاد پویایی در جامعه تکواندو استان است ما پس از ۱۵ سال یک رویداد ملی تکواندو را در مشهد میزبانی کنیم.

منبع: تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن