اسلاید شوستون اصلیشهری

پیشرفت ۴۵ درصدی طرح نوسازی اطراف حرم مطهر رضوی

عمده کاربری‌های منطقه ثامن در گذشته مسکونی با جمعیت ۵۲ هزار نفر در شروع طرح بود که امروز به کاربری‌های تجاری، اقامتی و مسکونی با افق ۵۱ هزار نفر ساکن و سالانه ۳۱میلیون نفر زائر و مسافر درآمده است.

شهردار منطقه ثامن مشهد با اشاره به گذشت ۲۲ سال از شروع طرح نوسازی از پیشرفت ۴۵ درصدی این طرح خبر داد.
به گزارش صبح مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، سید مصطفی نعمتی در نشست مشترک اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و مدیران شهری که در سالن اجتماعات شهرداری منطقه ثامن برگزار شد، گفت: پیش از این، شرایط برای مشارکت سرمایه‌گذاران فراهم نبوده لذا ضرورت دارد بازسازی و نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر تسریع شود.

وی افزود : باید بافت فرسوده این محدوده احیا شود، نه اینکه خط کش بگذاریم و کاری کنیم که سرمایه‌داران فراری شوند. نعمتی با اشاره به پیشرفت ۴۵ درصدی طرح بیان کرد: ۲۲ سال از شروع طرح نوسازی گذشته است و تاکنون تنها ۴۵ درصد پیشرفت داشتیم. ۵۵درصد راه را نرفته‌ایم و ۲ هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان پول برای اتمام طرح نیاز داریم.
شهردار منطقه ثامن مشهد ادامه داد: تعداد ۴۰۰ پروژه انتفاعی در طرح باید شکل گیرد که ۵۳ پروژه از این تعداد تاکنون خاتمه یافته است.
نعمتی بیان کرد: از ۱۳کیلومتر تونل انرژی ۵.۸ اجرایی شده است و ضرورت دارد روند احداث این تونل تسریع شود.
وی گفت: تعداد پلاک‌های مورد مداخله ۹ هزار پلاک است که شامل خیابان‌ها، باغ‌ها، ره‌باغ‌ها، پارک‌ها، فضای سبز، پارکینگ‌ها و پروژه‌ها می‌شود و ۱۲هزار پلاک نیز در طرح موجود است.
شهردار منطقه ثامن مشهد با اشاره به اینکه تعداد پلاک‌های خریداری شده ۶۵۰۰ قطعه است، اظهار کرد: تعداد ۲۵۰۰ پلاک نیز باید خریداری شود.
نعمتی افزود: عمده کاربری‌های منطقه ثامن در گذشته مسکونی با جمعیت ۵۲ هزار نفر در شروع طرح بود که امروز به کاربری‌های تجاری، اقامتی و مسکونی با افق ۵۱ هزار نفر ساکن و سالانه ۳۱میلیون نفر زائر و مسافر درآمده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + یازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن