اسلاید شواقتصادیستون اصلیپربازدیدترین ها

کاسپین: دویست میلیونی‌های فرشتگان از امروز مراجعه کنند

بر اساس خبر منتشر شده از سوی بانک مرکزی که روی خروجی سایت این بانک نیز قرار دارد، مقرر بود از ۱۰ آبان ماه (دیروز) سپرده‌های تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان تعاونی منحل شده فرشتگان،تعیین تکلیف شود.

چنان که در متن این خبر آمده است :« مطابق برنامه تنظیم‌شده و با موافقت رئیس قوه قضاییه، مقرر شد از تاریخ ۱۰ آبان ۱۳۹۶ سپرده‌ها‌ی سپرده‌گذاران تعاونی منحل شده فرشتگان تا مبلغ دو میلیارد ریال پرداخت شود.»
بااین حال صبح روز گذشته تعداد زیادی از سپرده‌گذاران تعاونی منحل شده فرشتگان طی تماس با تحریریه روزنامه خراسان رضوی مدعی شدند پس از مراجعه به شعب منتخب موسسه اعتباری کاسپین در مشهد، مسئولان این شعب اعلام کردند هیچ پولی برای پرداخت وجود ندارد. برای پیگیری موضوع به تعدادی از شعب این موسسه در مشهد مراجعه کردیم که مشاهدات ما نیزاین ادعا را ثابت کرد.
مدیر یکی از شعب منتخب کاسپین برای پاسخ گویی به سپرده گذاران تعاونی منحل شده فرشتگان، بابیان این که هنوز هیچ پولی از تهران به‌حساب شعب مشهد واریز نشده است، به خراسان رضوی گفت: هیچ بخش‌نامه‌ای نیز در این خصوص به ما ابلاغ نشده است و ما هم از مراجعه‌کنندگان موضوع را شنیده ایم و از صبح پیگیر بوده ایم اماتا کنون پاسخی دریافت نکردیم.
وی توضیح داد: با توجه به این که هنوز هیچ بخش‌نامه‌ای به ما ابلاغ و هیچ خط اعتباری نیز توسط بانک مرکزی دراین‌باره تخصیص داده نشده است، بعید می‌دانم چنین پولی برای پرداخت وجود داشته باشد و اگر پرداخت هم انجام شود ۲۰۰ میلیون تومان در یک مرحله نخواهد بود.
با این حال عصر دیروز موسسه کاسپین در اطلاعیه‌ای خطاب به سپرده‌گذاران موسسه منحل شده فرشتگان اعلام کرد «پیرو فرایند اجرایی پاسخ گویی به مطالبات و برای احقاق حقوق کلیه سپرده گذاران تعاونی‌های منحل شده (به ویژه فرشتگان) از سوی موسسه اعتباری کاسپین، با مساعدت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان‌های مربوط، پس از رفع انسداد حساب‌های توقیف شده، روند تعیین‌تکلیف و پرداخت مطالبات تا سقف دو میلیارد ریال از امروز در کلیه شعب منتخب از سر گرفته می‌شود.
کلیه مشمولان می‌توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی و مستندات مربوط برای افتتاح حساب و تعیین تکلیف سپرده خود به شعب منتخب این موسسه مراجعه کنند.
همچنین تعیین تکلیف مبالغ بالاتر در دست اقدام بوده است که   پس از شناسایی و ارزیابی اموال و دارایی‌ها ، به زودی به اطلاع سپرده گذاران محترم خواهد رسید.»

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن