اجتماعیاسلاید شوستون اصلی

جشن عاطفه‌ها در ۶۴۶ پایگاه خراسان رضوی برگزار می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: ۶۴۶ پایگاه جشن عاطفه‌ها در ۱۹ شهرستان، ۱۵۵ مرکز روستایی، ۱۵۴ مسجد، ۶۶ پایگاه در معابر عمومی، ۸ مجتمع تجاری و ۹۶ مرکز اصناف خراسان رضوی فعال خواهند بود.
محسن مسعودیان‌راد در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: جشن عاطفه‌ها با دو رویکرد مهر علوی و شور حسینی در دو مرحله در سطح استان برگزار می‌شود.
وی افزود: نوبت اول این جشن در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۳ و۲۴ شهریور ماه در سطح شهرها و مصلی‌های نماز جمعه و مرحله دوم در روز جهازشنبه ۱۹ مهر ماه در مدارس خراسان رضوی برگزار می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی در رابطه با تعداد پایگاه‌های فعال جشن عاطفه‌ها، خاطرنشان کرد: ۶۴۶ پایگاه جشن عاطفه‌ها در ۱۹ شهرستان، ۱۵۵ مرکز روستایی، ۱۵۴ مسجد، ۶۶ پایگاه در معابر عمومی، ۸ مجتمع تجاری و ۹۶ مرکز اصناف خراسان رضوی فعال خواهند بود.
مسعودیان‌راد با بیان اینکه تعداد ۲۲ هزار ۵۰۰ دانش‌آموز محروم در سطح استان داریم، تصریح کرد: برای هر یک از این دانش‌آموزان اهدای هدایای تحصیلی‌ای به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان برآورد شده و پیش‌بینی شده که در مجموع ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری شود و طبق ارتباطات موثری که با خیران نیک‌اندیش داشته‌ایم تاکنون ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری شده است و پیش از شروع جشن عاطفه‌ها گام‌های مثبتی برداشته شده و پیش‌بینی ما تا پایان مهر ماه رسیدن این عدد ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و دو برابر مبلغ جمع‌آوری شده فعلی برسد.
وی تاکید کرد: سال گذشته ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در جشن عاطفه‌ها در خراسان رضوی جمع‌آوری شد و پیش‌بینی ما برای امسال جمع‌آوری رقمی بالغ بر ۲.۵ برابر رقم سال قبل بوده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با اشاره به اینکه جمعی از دانش‌آموزان نخبه در میان اقشار محروم هستند، بیان کرد: باید با حمایت مسئولان و مردم خیر و نیک‌اندیش استعدادهای این افراد شناسایی شده و همچون دیگر دانش‌آموزان نخبه به‌خوبی در سطح جامعه معرفی شوند.
مسعودیان‌راد گفت: در سال گذشته ۲۳ هزار ۸۷۶ دانش‌آموز محروم در استان داشتیم که این عدد امسال به ۲۲ هزار ۳۸۴ دانش‌آموز رسیده است که ۶۹۴۲ نفر از آن‌ها و معادل یک سوم دانش‌آموزان تحت پوشش در مشهد سکونت دارند و علت کاهش آن از تحت پوشش خارج شدن ۱۶ هزار خانوار استان بوده و هم‌اکنون ۱۳۲ هزار و ۴۰۰ خانوار با ۳۰۰ هزار نفر در خراسان رضوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.
وی افزود: مردم خیر و نیک‌اندیش می‌توانند هدایای خود را به‌صورت غیرحضوری و با شماره‌‌گیری *۸۸۷۷*۰۵۱# رقم اهدایی خود را به‌صورت تلفنی پرداخت کرده و یا وجه مربوطه را به شماره حساب ۰۱۰۵۲۲۴۴۰۶۰۰۰ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۵۱۱۱۱۱ نزد بانک ملی ایران با شناسه واریزی ۳۲۶۸۰ واریز کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن