اجتماعیاسلاید شوستون اصلیپربازدیدترین ها

امحاء ۱۷ تن مواد مخدر در استان خراسان رضوی / تقدیر از فعالان عرصه ی پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر

کد خبر : 11268

طی آیینی باشکوه و با حضور مسئولین عالی رتبه ی استان , ضمن تقدیر از فعالان عرصه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر , ۱۷ تن مواد افیونی معدوم گردید.
به گزارش صبح مشهد در ابتدای این مراسم دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی با تاکید بر بحران مواد مخدر در سطح جهانی گفت : در دنیا بیش از ۲۲۰ میلیون نفر به مواد مخدر اعتیاد دارند , که همین امر سبب شده چهارمین صنعت درآمدزایی دنیا , صنعت غیر قانونی مواد مخدر باشد.
قربان زاده افزود: بدلیل درآمدزایی بالا پس از نفت , توریسم و اسلحه, با حمایت ابرقدرتهای دنیا رشد کشت مواد مخدر در افغانستان بشدت رو به رشد بوده و تا مرز ۷ هزار تن رسیده است.
وی در ادامه گفت: سوء مصرف مواد چهارمین عامل مرگ و میر پس از تصادف , سکته و سوختگی است که خود تهدید اجتماعی , اقتصادی , فرهنگی و بعنوان سومین عامل تهدید جامعه محسوب می شود.
وی در همین راستا بیان کرد:در این جنگ بدون مرز که عامل اصلی بزه و رفتارهای منافی عفت و… می باشد تا کنون ۳۸۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز تقدیم نموده ایم.

در ادامه ی مراسم ریاست دادگستری استان خراسان رضوی با ابراز نگرانی از اعمال تغییرات عجولانه در قانون جزایی مربوط به مواد مخدر گفت: بیشترین احکام خشن و اعدام در قوانین , مربوط به مواد مخدر بوده که طبق اصول فقهی ما نماد کامل افساد فی الارض , افساد اخلاقی و اقتصادی و بدون شک ریشه ی اصلی بسیاری از جرایم می باشد.
وی با تاکید بر ضرورت مبارزه ی جهادگونه گفت: نهاد تخفیف مجازات اصلا شامل مواد مخدر نبوده و هیچ جامعه بشری نیز رویکرد مثبتی نسبت به آن ندارد , جوامع حقوق بشری آلت دست جوامع استکباری بوده و در عناد با جمهوری اسلامی عمل می نمایند.
وی اظهار داشت: تغییر قوانین مجازات یعنی اعطای تسهیلات به سوداگران مرگ!

در ادامه سردار زاهدیان رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: اصلاح قانون باید انجام شود ولی نه با حذف اعدام.
وی بیان کرد: مافیای بین المللی به استکبار جهانی متصل شده و در زمینه ی مواد مخدر اقدامات گسترده ای انجام می دهند. عدم رسیدگی جهانی به این موضوع مهم بار مسئولیت ما را در مرزها دوچندان نموده است.
سردار زاهدیان افزود:علاوه بر کشفیات ۶۰۰ تنی پلیس، ۸۸۸۰ عملیات مسلحانه در سال گذشته , ۱۳۰ هزار معتاد متهاجر جمع آوری و ۲۶ هزار خرده فروش دستگیر شده اند.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی که دیگر سخنران این مراسم بود، با تاکید بر توجه به کرامت انسانی گفت: در صورت عدم توجه به مساله ی مواد مخدر, بحران های وسیع تری در انتظار جامعه می باشد.
سردار امیری مقدم اظهار داشت : با توجه به تغییر مصرف مواد مخدر از سنتی به مواد مهلک صنعتی و هدف قرار دادن جوانان توسط سوداگران مرگ , باید مسیر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و ایجاد مراکز مشاوره را مد نظر قرار دهیم.
استاندار خراسان رضوی هم که به عنوان رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در این مراسم حضور یافته بود، با گرامیداشت یاد شهدا و تقدیر از جانبازان مرزبانی و مبارزه با مواد مخدر گفت: سازمانهای بین المللی به خوبی می دانند که تلاشهای نیروهای ما بدون مرز بوده و در راستای بهبود سلامت بشری و تمام دنیاست و دنیا باید قدردان این از جان گذشتگی ها باشد.
رشیدیان گفت: مبارزات دستگاهها زمانی موثر است که با همکاری مردم توام شود وسوداگران مرگ بدانند که دولت و ملت ما لحظه ای از مبارزه مستمر و موثر با منافع بادآورده ی آنان دست برنخواهد داشت.
وی افزود: از رسانه ها انتظار می رود که در زمینه ی آگاهی بخشی به جامعه حداکثر توان خود بکار گیرند.
استاندار خراسان رضوی در ادامه ی مراسم با رونمایی از کتاب بهبودیافتگان طی مراسمی از فعالین عرصه مبارزه با مواد مخدر تقدیر بعمل آورد.
در پایان این مراسم با امحاء ۱۷ تن مواد مخدر پیام استاندار به سوداگران مرگ این بود: همانگونه که تصمیم شما آتش انداختن به زندگی مردم و جامعه است , بر جان شما آتش خواهیم افکند و با کسانی که سلامت مردم را تهدید کنند برخورد قاطع خواهیم داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن