اسلاید شوستون اصلیمشهد 2017پایتخت فرهنگ اسلامیپربازدیدترین ها

کمیته مشترک تبادل محصولات فاخر رسانه های اسلامی ایجاد شود

کد خبر : 11242

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه جبهه جنگ رسانه‌ای به صورت نابرابر شکل گرفته است، گفت: ‌جریان رسانه‌ای اسلام در حال تقویت جبهه مقاومت است.

به گزارش صبح مشهد، عبدالعلی علی عسگری در مراسم اختتامیه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های جهان اسلام که در تالار صبای صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد اظهار داشت: از امام رئوف و مهربان می‌خواهم که نهمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های جهان اسلام که در کنار مضجع شریف امام رئوف برگزار می‌شود ان‌شاءالله با خیر و برکت باشد. تشکر می‌کنم از همه کسانی که زحمت کشیدند و این اجلاس را برگزار کردند.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: یادم است روزهای ابتدایی که برنامه‌ریزی‌های لازم برای راه‌اندازی این اتحادیه می‌شد تصور نمی‌شد که این اتحادیه این قدر رشد کند؛ در آن زمان اتحادیه‌هایی در دنیا  وجود داشت اما اینکه یک اتحادیهای با نام اسلام و با نام انقلاب و نام مقاومت چنین چیزی وجود خارجی نداشت و این بنیان‌گذاری یک بنیان‌گذاری اساسی است.

علی‌عسگری بیان کرد: امروز اگر این اتحادیه را با اتحادیه‌های دیگر مقایسه کنید این اتحادیه از جایگاه و وزن خاصی برخوردار است و این اتحادیه در مرز شهادت و حقیقت اسلام تلاش و جهاد می‌کند و صدای مظلومیت مظلومان که از طرف استکبار به آنها تهاجم شده و هر روز در یمن و فلسطین به خاک و خون کشیده می‌شود آنها را روایت می‌کند. اگر این اتحادیه راه‌اندازی نمی‌شد، معلوم نبود که امروز تاریخ چگونه روایت می‌شد.

وی با بیان اینکه امروز اگر جریان پرقدرت و پرهیمنه غرب با سرمایه و تعداد بسیار زیاد، فرهنگ و تمدن غرب را حمایت می‌کنند، در این سوی دنیا جریان رسانه‌ای اسلام در حال تقویت جبهه مقاومت است، گفت: امروز رسانه‌ها در سه جبهه استکبار، جبهه غیر متعهدها و جبهه مقاومت هستند و این اتحادیه جبهه رسانه‌ای جریان مقاومت است.

علی‌عسکری با بیان اینکه زمانی رسانه ملی تنها رسانه مقاومت در دنیا بود، گفت: امروز این رسانه در کنار بخش اعظمی از رسانه‌های اسلام‌خواه و آزادی‌خواه در حال حمایت از مقاومت است.

وی با بیان اینکه رسانه‌های تکفیری امروز در کنار رسانه‌های دیگر خشونت و ارعاب را تبلیغ می‌کنند خاطرنشان کرد: در ذیل رسانه‌های استکباری این رسانه‌ها شکل گرفته‌اند و داعش هم از استکبار و نفاق است.

رئیس سازمان صدا و سیما بیان کرد: امروز خدا را شاکریم که این اتحادیه تشکیل شده و حامی مقاومت است و هر روز اقدامات خود را گسترده‌تر می‌کند.

وی با بیان اینکه اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی همچون درختی بارور در حال رشد است تصریح کرد: سازمان صدا و سیما حامی این اتحادیه است و افتخار می‌کند در تمام جنبه‌های مختلف بتواند این اتحادیه غیرتمند و شجاع را کمک کند.

علی‌عسکری با اشاره به برگزاری بازار فیلم در حاشیه اجلاسیه این اتحادیه بیان کرد: بازار رسانه‌های پاک بسیار ارزشمند و مهم است؛ اگر بازار رسانه‌های دنیا را بررسی کنید یک بازار متفاوت شکل گرفته که برای رسانه‌های اسلامی است و باید قدر این فرصت را بدانیم.به اندازه اهمیت این اتحادیه، این بازار فیلم نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ بازار فیلم پاک بسیار مهم است و در این باره سازمان صدا و سیما با تمام توان امکانات خود را در اختیار گذاشته و تولیدات را در این بازار عرضه می‌کند.

رئیس سازمان صدا و سیما با تاکید بر تولید محتوا و حمایت از تولید مشترک برای آینده خاطرنشان کرد: استفاده از امکانات و تجهیزات یکدیگر، مبادله تولیدات و … می‌تواند محصولات جدید را ارزان‌تر و بسیار متنوع‌تر شکل دهد.

وی گفت: یکی از اتفاقات مهم دیگر در کنار اتحادیه بحث زیرساخت و حوزه فنی است؛ تمام رسانه‌ها به زیرساخت فنی نیاز دارند و کارهای بسیار ارزشمندی در این باره صورت گرفته که بسیار خوب و مفید بوده و می‌تواند کمک کند که رسانه‌های اتحادیه همپای تکنولوژی جهانی حرکت کنند.

علی‌عسکری با تاکید بر اینکه قطب آموزش برای تمام رسته‌ها و نیازهای رسانه‌ها باید ایجاد شود، گفت: در حوزه فضای مجازی نیز مباحثی وجود دارد؛ اینترنت و فضای مجازی در اختیار غرب به سرکردگی آمریکاست، فضای مجازی یک ابررسانه و تالار گفت‌وگو در خدمت جریان استکبار است و اینترنت پدیده‌ای است که اگر مراقبت نشود برای تمام جوامع دنیا بسیار پرمخاطره خواهد بود.

وی با بیان اینکه اینترنت در حال ترویج فرهنگ غرب در جوامع مختلف است و باید نسبت به انتشار آن مراقبت شود، افزود: این اتحادیه می‌تواند از بستر اینترنت صدای حق را به دنیا منتشر کند و در این زمینه باید اقدامات جدی صورت گیرد.

رئیس سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه اینترنت  هم برای انتشار محتوا و هم برای ارتباط با مخاطب بسیار مهم است، گفت: سازمان در این زمینه نیز آمادگی دارد امکانات خود را در اختیار اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه ما در جنگ رسانه‌ای بی‌امان قرار داریم تصریح کرد: امروز جبهه جنگ رسانه‌ای به صورت نابرابر شکل گرفته و باید مرتبا خلاقیت و طرح‌های نو را پیش گرفته تا بتوانیم پیشرفت کنیم.

علی‌عسکری با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم، گفت: خداوند می‌فرماید که اهل صبر، جهاد و اخبار باشید، اگر کسی اهل جهاد و صبر باشد ولی فرزند زمان نباشد ممکن است عقب افتاده و دچار جمود شود.

وی با تاکید بر اینکه تمام کارهای ما باید با نوآوری و خلاقیت عجین شود، بیان کرد: این دستور قرآنی است که ما همیشه با طراوت و خلاقیت باشیم.

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه مومنان اهل جمود نیستند، بیان کرد: داعش یعنی جمود و ما باید اهل نوآوری باشیم تا در جنگ فرهنگی و رسانه‌ای بتوانیم اثرگذاری لازم را داشته باشه و به ایفای نقش بپردازیم.

وی با بیان اینکه هرچه امروز داریم به برکت امام و انقلاب است و باید گفتمان امام و انقلاب و سبک زندگی اسلامی را به درستی مطرح و منتشر کنیم، تصریح کرد: اگر امروز دشمن در حال خون‌ریزی در منطقه است، به خاطر این بوده که محققان معتقدند که تمدن آینده در اختیار اسلام است و به همین خاطر دشمن به دنبال درگیری و اختلاف در منطقه است تا نیروهای مومن و مسلمان در منطقه تضعیف شوند.

علی‌عسکری گفت: با وجود همه تلاش‌های انجام گرفته از سوی دنیای استکبار، امروز این انقلاب به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای و جهانی تبدیل شده و در جهان و منطقه بدون نظر جمهوری اسلامی نمی‌توانند تصمیم بگیرند و به خاطر همین است که با این عظمت می‌توانیم اقدامات خود را پیش ببریم.

وی گفت: آینده از آن جهان اسلام است و جریان رسانه‌ای جهان اسلام برای تحقق شعار پیروزی، مقاومت و ثبات باید برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته و با همگرایی و وحدت در مسیر دستیابی به این هدف حرکت کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن