اسلاید شوستون اصلیمشهد 2017پایتخت فرهنگ اسلامی

لزوم تقویت دولت های محلی و پارلمان های شهری در دوره مدرن 

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری از دستاوردهای علمی خبگان و متخصصان استفاده می شود.

به گزارش صبح مشهد، محمدکمال سروی ها صبح امروز در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری، در اظهار کرد: در سه دهه اخیر، شهرنشینی در کشورمان سیر سعودی پیدا کرده است و مردم بیشتر به سمت زندگی در شهرها روی آورده اند.

وی افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، ۷۰ درصد جمعیت ایران در روستاها زندگی می کردند و فقط ۳۰ درصد شهرنشین بودند اما در حال حاضر برعکس دوران انقلاب،  ۷۴ جمعت در شهرهای بزرگ مستقر شده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: برقراری تعاملات اجتماعی و ایجاد الزامات زندگی شهرنشینی نیازمند استفاده از تجارب دیگران و تضارب آرا با متخصصان داخلی و خارجی است لذا باید همایش های ملی و بین المللی برگزار شود.

وی با بیان اینکه کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری با هدف استفاده ظرفیت نخبگان و تجارب ارشمند برگزار شده است، ابراز داشت: بالغ بر ۲۰۰ مقاله به این کنفرانس بین المللی ارائه شده است و برخی از آن ها هم در پنل های تخصصی توسط اساتید ملی و بین المللی حوزه مدیریت شهری ارائه می شود.

سروی ها ادامه داد: ارائه دستاوردهای علمی نخبگان و متخصصان در این کنفرانس بین المللی می تواند دستاورد ارزشمندی برای مشهد و مدیریت شهری خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد همچنین با اشاره به معرفی کلانشهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ میلادی گفت: رویداد «مشهد۲۰۱۷، پایتخت فرهنگ اسلامی» فرصت بسیار مناسبی است که باید از آن برای معرفی ظرفیت های این کلانشهر به جهان اسلام بهره برداری کرد.
وی کندی نظام اداری و تمرکز گرایی آن را از جمله مشکلات و مسائل پیش رو دانست و بر ضرورت تقویت جایگاه شهرداری ها به عنوان دولت های محلی و شوراها به عنوان پارلمان های شهری تاکید کرد.

ضرورت یکپارچه سازی شهری و پرداخت به موضوع پژوهش به عنوان مهم ترین بخش دانایی جامعه از دیگر موارد اشاره شده رئیس شورای اسلامی شهر مشهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن