اسلاید شوستون اصلیمشهد 2017پایتخت فرهنگ اسلامی

طرح زیارت نیابتی برای ۵۷ کشور اسلامی در سال ۲۰۱۷ باعث همدلی مسلمانان می‌شود

شهرداری و سایر دستگاه‌های دولتی نیز تنها باید در جهت فرهنگ‌سازی و ریل گذاری این مراسم حضور داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اجرای طرح زیارت نیابتی برای ۵۷ کشور اسلامی در کمپین «نائب الزیاره» در سالی که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است باعث ترویج فرهنگ زیارت و افزایش وحدت و همدلی در میان مسلمانان جهان می‌شود.
به گزارش صبح مشهد به نقل از ستاد خبری استقبال از بهار ۹۶ شهرداری مشهد، محمود عامری‌فرد در این باره اظهار کرد: توفیق نصیب ما شده که مجاور حضرت رضا(ع) هستیم و کمترین شکرگذاری آن این است که نائب الزیاره کسانی شویم که آرزو دارند بتوانند به پابوسی حضرت رضا(ع) بیایند اما بنا بر برخی دلایل نمی‌توانند به حریم رضوی مشرف شوند.
وی افزود: حداقل کاری که می‌توانیم به عنوان مجاور علی‌بن موسی الرضا(ع) برای برادران و خواهران دینی خود انجام دهیم این است که هر بار به حرم مطهر مشرف می‌شویم به یاد مسلمانانی که در داخل و خارج از کشور حضور دارند، باشیم و برای آمدن آنها به مشهد مقدس دعا کنیم.
این عضو شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: اجرای طرح زیارت نیابتی برای ۵۷ کشور اسلامی در سالی که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است باعث ترویج فرهنگ زیارت و افزایش وحدت و همدلی در میان مسلمانان جهان می‌شود.
عامری‌فرد گفت: کمپین «نائب الزیاره» که معاونت فرهنگی و مدیریت امور زائران شهرداری در حال اجرای آن است، طرح بسیار خوبی است چرا که تذکری برای ما مشهدی‌ها به حساب می‌آید که به یاد دیگر خواهران و برادران دینی خود باشیم.
وی خاطر نشان کرد: اینکه ما مشهدی هستیم یک توفیق بسیار بزرگ است چرا که در زمانی به یک شهر یا کشور دیگر سفر می‌کنیم در زمانی که متوجه می‌شوند ما از کنار مضجع شریف امام رضا(ع) آمده‌ایم ناگهان دلشان می‌لرزد و ما را به صورت ویژه‌ای مورد تکریم و احترام قرار می‌دهند و می‌گویند که اگر حرم رفتیم نائب الزیاره‌شان باشیم.
این عضو شورای شهر در پایان تاکید کرد: طرح «نائب الزیاره» طرحی است که باید کاملا مردمی باشد و نباید بودجه‌های دولتی و بخش خصوصی به آن ورود پیدا کند چرا که دلیل ماندگاری بسیاری از مراسمات مذهبی این است که آن مراسم توسط خود مردم و با هزینه افراد برگزار می‌شود؛ شهرداری و سایر دستگاه‌های دولتی نیز تنها باید در جهت فرهنگ‌سازی و ریل گذاری این مراسم حضور داشته باشد.
زائران امام رئوف، برای پیوستن به کمپین #نائب_الزیاره و انجام زیارت نیابتی برای سایر هموطنانمان می‌تواند عدد ۲ را به سامانه ۰۲۱۰۰۰۱۸۸ ارسال و یا در سایت www.salam8.com ثبت‌نام نمایند. همچنین عزیزان بازمانده از سفر نیز می‌توانند به عنوان #طالب_الزیاره با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ذکر شده درخواست زیارت نیابتی نمایند تا زائرین امام هشتم(ع) به نیابت از آنها زیارت انجام دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن