اجتماعی

ایران از کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون میزبانی می‌کند

کد خبر : 58801

عضو رسمی کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون سازمان ملل متحد از میزبانی ایران برای کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون در سال ۱۴۰۴ خبر داد.

به گزارش صبح مشهد، علیرضا نبی با اعلام این خبر افزود: یکی از مهم‌ترین دستور کارهای شصت و دومین اجلاس کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون، انتخاب ایران برای میزبانی کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون در خرداد سال ۱۴۰۴ بود.

عضو رسمی کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون سازمان ملل متحد ادامه داد: شصت و دومین اجلاس کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون در شهر سیه‌نا ایتالیا با میزبانی وزارت کشاورزی این کشور از هشتم تا دهم خرداد ماه برگزار شد.

وی بااشاره به اینکه شورای بین المللی زیتون تنها سازمان بین المللی بین دولتی موجود در حوزه تخصصی زیتون و فرآورده‌های آن در دنیاست گفت: افزایش سطح زیر کشت مناطق مناسب برای کاشت درخت زیتون، فرهنگ سازی برای جایگزین شدن روغن زیتون با روغن‌های مضر و مبارزه با آفات درختان زیتون از جمله موارد مهمی بود که در این اجلاس درباره آن‌ها بحث و بررسی شد.

علیرضا نبی مدیر بنیاد بین المللی نیکوکاری دکتر نبی تصریح کرد: ۴۴ کشور عضو کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون سازمان ملل هستند که ایران با چهار عضو بیشترین نماینده را در بین کشورها داراست.

علیرضا نبی کارآفرین نمونه و برتر اجتماعی که شرط استخدام در کارخانه ها و کارگاه های تحت حمایتش داشتن سوپیشینه است برای اولین بار است که به عنوان عضو رسمی کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون سازمان ملل متحد با حق رای با دعوت رسمی وزارت کشاورزی ایتالیا حضور دارد.

شورای بین المللی زیتون در سال ۱۹۵۹ میلادی تحت حمایت و نظارت سازمان ملل متحد و در شهر مادرید اسپانیا تاسیس شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 13 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن