اسلاید شواقتصادی

رئیس هیئت‌ مدیره نمایشگاه بین‌المللی مشهد عنوان کرد:

نمایشگاه بین‌المللی مشهد، پرچمدار دیپلماسی اقتصاد شهری است

کد خبر : 58798

رئیس هیئت‌مدیره نمایشگاه بین‌المللی مشهد گفت: شرکت نمایشگاه بین‌المللی مشهدبه عنوان بنگاه اقتصادی شهر که متعلق به مدیریت شهری است برنامه‌ریزی‌های زیادی برای نقش‌آفرینی بیشتر در حوزه اقتصاد به‌ویژه اقتصادشهری نموده است که از آن می‌توان به عنوان پرچمدار دیپلماسی اقتصادشهری نام برد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی نمایشگاه بین‌المللی مشهد ، قاسم زوکی‌نژاد افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده از سوی شرکت نمایشگاه بین‌المللی مشهد، طی سال ۱۴۰۳ به دنبال برگزاری بیش از ۶۲ عنوان نمایشگاه داخلی و حداقل دو عنوان نمایشگاه خارجی هستیم.

وی در تشریح برنامه‌های شرکت نمایشگاه بین‌المللی در سال جاری اضافه کرد: با توجه به استقبال خوب تولیدکنندگان و مردم از رویدادهای نمایشگاهی در سال گذشته، امسال برنامه‌ریزی مناسبی برای برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در حوزه های داخلی و خارجی انجام‌شده است.

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه در عنوان‌های مختلف به‌نوعی ایجادکننده ظرفیت برای تولیدکنندگان و فعالان عرصه اقتصادی است، اظهار کرد: با توجه به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» یکی از بخش‌هایی که می‌تواند در تحقق این شعار تأثیرگذار باشد برپایی نمایشگاه و برقراری ارتباط مستقیم میان تولیدکننده، فعالان اقتصادی و تجار با مردم است.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت نمایشگاه بین‌المللی مشهد خاطرنشان کرد: بر همین اساس شرکت نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزاری ۶۲ عنوان نمایشگاه تخصصی در حوزه داخلی را برای سال ۱۴۰۳ پیش‌بینی کرده است که قراراست طی ۳۲ دوره برگزار گردد.

زوکی‌نژاد با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های خارجی نیز افزود: در همین راستا امسال برگزاری حداقل ۲ عنوان نمایشگاه خارجی در دستور کار این شرکت قرار داردکه در راستای گام دوم انقلاب وتاکید مقام معظم رهبری به موضوع همسایگان کشورمان که با ۱۵کشور و بیش از ۶۰۰میلیون نفر جمعیت پتانسیل بالایی دارند، این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین شرکت نمایشگاه بین‌المللی مشهد اکنون پیگیر اخذ مجوز برای برگزاری نمایشگاه اختصاصی مدیریت شهری، تجهیزات پارکی، مبلمان شهری و حمل‌ونقل و ترافیک شهری در هرات افغانستان، نمایشگاه اختصاصی تخصصی جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه تاجیکستان، نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ریاض عربستان و نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در قاهره پایتخت مصر است که درصورت فراهم شدن شرایط برگزاری این نمایشگاه‌ها، اتفاقات خوبی در حوزه اقتصاد بین‌الملل و دیپلماسی اقتصادی مدیریت شهری مشهد رخ خواهد داد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن