اجتماعی

خسارت سنگین سیل به تاسیسات آب شرب خراسان رضوی

کد خبر : 58633

مدیر دفتر بحران و پدافند غیر عامل آبفا خراسان رضوی اعلام کرد: بارش شدید باران و وقوع سیل در ۲۶ اردیبهشت ماه جاری ۳۴۸میلیارد ریال خسارت به تاسیسات آب شرب شهرها و روستاهای این استان وارد کرد.

به گزارش صبح مشهد، “رضایاقوتی نیا” گفت: در پی بارش شدید باران وجاری شدن سیل در بیشتر نقاط خراسان رضوی تاسیسات آبرسانی شش شهرستان دچار خسارت شد.

وی با بیان این که ورود سیلاب و گل و لای به تاسیسات منجر به قطع آب روستاها شد اظهار داشت: آبفا خراسان رضوی با توجه به هشدار های هواشناسی کلیه امکانات خود را برای مقابله با حوادث احتمالی آماده کرده بود و و نیروهای امدادگر نیز به حالت آماده باش قرار گرفتند.

به گفته وی با اعلام گزارش امورهای تابعه از وقوع سیل و آسیب دیدگی خطوط انتقال و شبکه های توزیع ، آبرسانی با تانکر سیار به روستاهای آسیب دیده دردستور کار قرار گرفت و همزمان عملیات رفع اتفاق هم آغاز شد.

وی از آسیب دیدگی خطوط انتقال و تصفیه خانه ، شبکه توزیع ، جاده های دسترسی ، دیوار ساحلی و حوضچه های شیرآلات درهفت مجتمع روستایی و ۱۳ روستا در شهرستان های فریمان ، درگز ، کلات ، تربت جام ، تایباد و سرخس خبر داد و گفت: شبکه فاضلاب در شهر نیشابور هم دچارپس زدگی شد.

وی بیشترین خسارت را مربوط به شهرستان فرمان دانست و افزود: ترمیم خطوط انتقال و شبکه توزیع روستاها و همچنین آبرسانی به روستاهای آسیب دیده این شهرستان با استفاده از تانکرهای آبفا و حتی بخش خصوصی همچنان ادامه دارد.

“یاقوتی نیا” خاطرنشان کرد: وقوع سیل در صبح جمعه نیز روند عملیات نیروهای اتفاقات را برای ساعاتی دچار وقفه کرد.

وی ادامه داد: “حسین امامی” مدیر عامل آبفای خراسان رضوی با حضور در فریمان روند عملیات را مدیریت و رصد کرد.

بر اساس اعلام هواشناسی خراسان رضوی سامانه بارشی پرقدرت از روز سه ششنبه ۲۵ اردیبهشت در استان فعال شد که تا اوایل هفته آینده بارش‌های رگباری و تگرگ همراه با رعد و برق و صاعقه، وزش باد شدید و آبگرفتگی، رواناب و سیلاب را در پی دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 18 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن