اسلاید شوشهری

رئیس کمیسیون خدمات‌شهری شورای اسلامی شهر درحاشیه بیست و یکمین نمایشگاه گل و گیاه در مشهد بیان کرد: 

تامین آب فضای سبز مشهد تا ۲۵سال آینده 

کد خبر : 58595

رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر در مشهد گفت :تامین آب فضای سبز شهری مشهد تا ۲۵ سال آینده انجام شده است . 

به گزارش صبح مشهد به نقل از ستاد خبری بیست و یکمین نمایشگاه گل و گیاه در مشهد “حسن کریم دادی ” با اشاره به آن که در حوزه فضای سبز شهرمشهد اتفاقات خوبی در شورای ششم افتاده است ، اظهار داشت: از همه مهم تر تامین آب فضای سبز مشهد است که برایش برنامه ریزی شده است  و این در حالیست که بهترین شهر از نظر نظافت شهری  و فضای سبز  شهر مشهد است که دارای رتبه نخست بوده و الگوی فضای سبز شهری می‌باشد.

کریم دادی تاکید کرد:درصورتی که تامین آب فضای سبزشهری بوسیله پساب انجام نشود این فضا از بین خواهد رفت . خوشبختانه اتفاقات خوبی در این خصوص  افتاده است و درحال حاضر تصفیه خانه‌هایمان تا سرحد ۵۰ درصد نیاز مشهد را  تامین خواهد کرد.

وی تصریح کرد: درحال حاضر بخشی از کار انجام شده وبه قرارگاه خاتم‌الانبیا (ع)واگذار شده است که  بخشی از مستندات آن بر روی سایت قرار دارد و در هفته آینده نیزبقیه اسناد آن مشاهده خواهد شد و برنده‌ها نیز مشخص خواهند شد.

رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر در ادامه از خرید بخشی از آب خبرداد و گفت:  به میزان ۱۱.۲ میلیون متر مکعب آب سالانه را از یک شرکت تولید کننده طرف قرارداد آب منطقه‌ای و آبفا مشهد به مبلغ  هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خریداری شده است که این کار بسیار بزرگی است.

وی خاطر نشان ساخت: خوشبختانه تامین آب تا ۲۵ سال آینده وهمچنین تا ۳۵ سال توسعه  آن نیز انجام شده است و این اتفاق بی‌نظیر است که ما بر اساس خریدی که انجام شده است تقریباً بخش عمده تامین آب فضای سبز مشهد را از طریق این تصفیه خانه‌ها تضمین می‌کند .

وی ادامه داد: از طرفی با توجه به آن که درسومین سال شورا قرارداریم  باید به سمت افتتاح پروژه‌هایی برویم که آن هارا شروع کردیم.امیدوارم این دوره در حوزه فضای سبزحرکت بسیار خوبی را ازجهت سطح و سطوح فضای سبز وازجهت کیفیت انجام شود .

کریم دادی خاطر نشان ساخت: برای مثال ایجاد پارک کرامت که در حاشیه شهر مشهد ساخته می‌شود یک پارک واقعاً استثنایی است که دارای ۸ باغ  و همچنین فضاهای جانبی است که به نظر من یک نمونه از پارک هایی است که در مشهد مشابه آن ها وجودندارد.

وی در ادامه ضمن ابراز امیدواری از ایجاد بستر سازی  برای دوره‌های بعد شورای اسلامی مشهد ، عنوان کرد: امیدوارم با بستر سازی مناسب و ایجاد زیر ساخت هادر این شورا شرایط مهیا شود تا در شوراهای بعدی نیز این فعالیت ها ادامه و تکمیل شود.

رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص بیست و یکمین نمایشگاه گل و گیاه مشهد نیز گفت :این نمایشگاه ، بسیار زیباست و از نظر چیدمان، نوع المان‌ها و همچنین فعالیت‌هایی که به خصوص در حوزه  سازمان پارک ها انجام شده، خیلی زیبا و متنوع و بسیار مورد استقبال خانواده‌ها قرار گرفته است.

کریم دادی اظهار داشت : اینکه مردم از این نمایشگاه استقبال می‌کنند، نشان ازاین است که  این رویداد اگرچه  هر سال  اتفاق می‌افتد اما هر سال با نگاه ، روش جدید و المان‌های جدید انجام می شود تا مخاطب خود را داشته باشد .از طرفی ما وظیفه داریم فضاهای مفرحی را برای خانواده‌ها ایجاد کنیم  که سبب نشاط و شادمانی آنها شود.

وی تصریح کرد: همچنین سازمان‌های ما نیز در این گونه نمایشگاه ها محک زده می شوندو خوشبختانه امسال تولیداتی را دیدیم که جدید است و این نشان از توانمندی همکاران ما در سازمان پارک‌ها دارد .

این عضو شورای شهر مشهد تاکید کرد: ما باید این آمادگی را داشته باشیم  که در مقابل خیلی از بخش‌های خصوصی که در مشهد با دیگران مشغول به کارنددر رقابت هستیم و امیدواریم  که بخش خصوصی مشهد حائز رتبه نخست در کشور باشد و مسابقه ما اینست که ما  ازخارج از استان گلی را وارد نکنیم. در واقع رقابت سالمی بین تولید کنندگان داخل استان به خصوص مشهد با سایر تولید کنندگان خارج از مشهد وجوددارد اگرچه بناچار برای  ایام عید باید گل راوارد کنیم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه طبق گزارشاتی که امسال دریافت کردم بخشی از گل‌هایی که هر ساله از اصفهان و تهران و غیره وارد می کردیم امسال در شهر خودمان با کیفیت عالی تولید می‌شود که جای تقدیر می‌باشد .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 18 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن