اجتماعیاسلاید شو

موسس و مدیر بنیاد نیکو کاری دکترنبی :  

اولین تلویزیون اینترنتی خیرین راه اندازی می‌شود

کد خبر : 58221

علیرضا نبی، نایب‌رییس هیات مدیره مجمع خیرین یاریگران زندگی و موسس بنیاد نبی گفت : امروز آوازه فعالیت یاریگران زندگی در خارج از مرزهای کشور هم شنیده می‌شود و ما پیشنهاداتی داریم از افراد با توانمندی‌های مختلف که علاقمند هستند در این حوزه فعالیت نمایند. از این‌روست که من پیشنهاد می‌دهم مجمع خیرین یاریگران زندگی وارد حوزه بین‌الملل شود، چرا که از این طریق می‌توانیم هم تجربیاتمان را انتقال دهیم و هم کسب تجربه نماییم.

خبرنگار : سید بهنام حسینی زهرائی

صبح مشهد- نایب‌رییس هیات مدیره مجمع خیرین یاریگران زندگی، گام بعدی را راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی دانست و گفت: ما اولین تلویزیونی اینترنتی خیرین را در کشور راه‌اندازی خواهیم کرد. این تلویزیون برنامه زنده خواهد داشت و تریبون اختصاصی خیرین و کارآفرینان خواهد شد.

نبی در پایان با تاکید بر مستندسازی تجربیات خیرین در مجمع گفت: باید به‌طور جدی در حوزه تولیدات فرهنگی از جمله تولید و انتشار کتاب‌های زندگی‌نامه فعال شویم، چرا که زبان داستان، رساترین و نافذترین رسانه است.

تاکنون ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سراسر کشور جذب شده است که ۳۰۰ میلیارد آن زمین و ابنیه است. همچنین با راه‌اندازی شعبات استانی قریب به ۳۰۰۰ خیر در سراسر کشور شناسایی شده‌اند و در قالب شعبات استانی مجمع در حال فعالیت هستند و باید برنامه‌هایی برای هم‌افزایی و ایجاد هماهنگی بین آن‌ها برگزار شده است .

گفتنی است پس از اخذ پروانه فعالیت حسابی به شماره ۹۰۷۰۲۷۷۳۵۲ نزد بانک ملت افتتاح شده است و خیرین و نیکوکاران می‌توانند کمک‌های مالی خود را به مجمع به این حساب واریز نمایند. این حساب می‌تواند تا ثبت شعبات استانی، مورد استفاده استان‌ها هم قرار گیرد.

در پایان این نشست از پروانه فعالیت مجمع خیرین یاریگران زندگی رونمایی شد و آیین‌نامه فعالیت شعب استانی به تصویب اعضای هیات مدیره رسید. همچنین برنامه‌های سال جاری مجمع خیرین یاریگران زندگی تصویب و ابلاغ شد. در انتها هم تفاهم‌نامه همکاری بین مجمع خیرین یاریگران زندگی با ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور امضاء به امضای طرفین رسید. بر اساس این تفاهم‌نامه طرفین تلاش می‌کنند در یک همکاری تنگاتنگ در راستای توانمندسازی و ارتقای کیفیت همه ابعاد زندگی بهبودیافتگان از بیماری اعتیاد و ایجاد بسترهای لازم برای بازاجتماعی کردن آنان از طریق ایجاد و تقویت زیرساخت‌های اشتغال پایدار و ترویج فرهنگ یاریگری و همدلی و ایجاد سبک زندگی سالم با یکدیگر همکاری کنند.

بخشی از فعالیت های این مجمع در سال جدید به شرح ذیل اعلام گردید .

۱٫ شناسایی ظرفیت‌های خیرین و کارآفرینان و ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی بین آن‌ها و تشکیل بانک اطلاعات خیرین و شبکه ملی خیرین و کارآفرینان؛

۲٫ همسوسازی برنامه‌ها و اقدامات خیرین و کارآفرینان در راستای نیازهای اولویت‌دار احصا شده در استان‌ها؛

۳٫ ارتقاء مشارکت اجتماعی و ترویج گفتمان یاریگران زندگی؛

۴٫ راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع خیرین یاریگران زندگی در سطح ملی و استانی؛

۵٫ مستندسازی، ثبت تجارب (اعم از موفق و ناموفق) و آسیب‌شناسی مستمر از فرآیندهای در دست اجرا در سطح ملی و استانی و پوشش رسانه‌ای اقدامات شاخص خیرین به منظور تکریم، ترغیب و ترویج امور خداپسندانه در حوزه مبارزه با مواد مخدر؛

۶٫ تدوین و ابلاغ آیین‌نامه فعالیت‌های مجامع استانی یاریگران زندگی؛

۷٫ تثبیت فعالیت شعبات استانی با اخذ مجوزهای قانونی از استانداری‌ها؛

۸٫ استفاده از ظرفیت خیرین بین‌المللی؛

۹٫ برگزاری ۴ نشست فصلی در استان‌های مختلف؛

۱۰٫ برنامه‌ریزی و انجام تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر؛

۱۱٫ حضور موثر در رسانه‌های مختلف و استفاده از ظرفیت‌های صدا و سیما برای ترویج و تبلیغ فرهنگ یاریگری، همدلی و پذیرش اجتماعی و سبک زندگی سالم و اعلام عمومی شماره حساب مجمع برای به میدان آوردن و جدب مشارکت‌های مردمی؛

۱۲٫ راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی یاریگران زندگی؛

۱۳٫ برنامه‌ریزی و اجرای مراسمات گلریزان در سطح ملی و استانی برای اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد و همچنین جذب کمک‌های خیرین در راستای اهداف مجمع؛

۱۴٫ راه‌اندازی مرکز تحقیقات آسیب‌های اجتماعی و بررسی ریشه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و قضایی اعتیاد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن