اسلاید شوشهری

۴۵ درصد مرگهای ناشی از بیماریهای غیرواگیر در ایران مربوط به قلب و عروق است

کد خبر : 58134

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیشترین آمار مرگ و میر و از کارافتادگی در ایران مربوط به بیماریهای قلب و عروق است به گونه ای که ۴۵ درصد مرگهای ناشی از بیماریهای غیرواگیر به بیماریهای قلب و عروق مربوط است.

به گزارش صبح مشهد به نقل از ایرنا، دکتر حسین فرشیدی روز جمعه در پنجمین کنگره بین المللی مداخلات تهاجمی غیر جراحی در بیماری های مادرزادی و ساختمانی و دریچه ای قلب که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است افزود: با توجه به اهمیت موضوع بیماری های قلبی عروقی موضوع پیشگیری و کنترل عوامل خطر باید به طور جدی مدنظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: سال ۱۴۰۲ پویش سلامت برای غربالگری ۲ بیماری فشار خون و دیابت راه اندازی شد که نتایج حاصل از آن نشان داد که ما در موضوع سواد سلامت و آگاهی نسبت به عوامل خطر، مشکل داریم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز علمی و تحقیقات که وظیفه تولید علم را بر عهده دارند همچنین انجمن های علمی بایستی در راستای حل مشکلات سلامت در کنار هم قرار گیرند.

فرشیدی افزود: هم اینک بیش از ۲۰ استان در برگزاری کنگره بین المللی قلب کاسپین همکاری دارند که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از این گونه اقدامات حمایت می کند.

وی با بیان این که ایران پذیرای گردشگران سلامت است ادامه داد: شهر مشهد علاوه بر مذهبی بودن آن، پذیرای شمار بسیاری از گردشگران سلامت از کشورهای جهان است و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مشهد را قطب مهم پذیرش بیماران بین المللی می داند و برگزاری کنگره هوایی از جمله کنگره بین المللی قلب کاسپین می تواند به رشد گردشگری سلامت در مشهد کمک کند.

ارایه ۶۰۰ مقاله و سخنرانی در پنجمین کنگره بین المللی قلب کاسپین

دبیر علمی پنجمین کنگره بین المللی قلب کاسپین نیز در این کنگره گفت: ۶۰۰ مقاله و سخنرانی در پنجمین کنگره بین المللی قلب کاسپین ارایه می شود و ۲۰ عمل به صورت زنده از اتاق های عمل بیمارستان امام رضا(ع) مشهد پخش خواهد شد.

دکتر محمود محمدزاده شبستری افزود: این کنگره، برنامه ای داخلی است که تاییدیه انجمن جهانی قلب( csi ) را دارد و این کنگره در ایران و در مشهد به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با همکاری آستان قدس رضوی اجرا می شود.

وی با بیان این که همچنین ۱۵۰ دانشجوی علوم پزشکی مشهد در این کنگره همکاری ویژه دارند ادامه داد: روش اجرای برنامه ها، سخنرانی ها و عمل ها در این کنگره با مدیریت انجمن جهانی قلب نیز اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، پنجمین کنگره بین المللی مداخلات تهاجمی غیر جراحی در بیماری‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه ای قلب به همت بنیاد جهانی قلب کاسپین و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و آستان قدس رضوی در روزهای ۲۳ تا ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ در مرکز همایشهای بین المللی شهدای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است.

بنیاد جهانی قلب کاسپین با همکاری خیّران، کمک بزرگی برای برطرف کردن مشکلات تمامی بیماران با مشکلات مادرزادی قلبی به‌خصوص گروه‌های محروم و کم‌برخوردار جامعه دارد.

نمایندگی‌های کاسپین به جز ایران و مشهد در فرانکفورت آلمان، لندن انگلستان، بانکوک تایلند، سن فراسیسکو آمریکا، قاهره مصر و نامیبیا فعال است

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − نه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن