اسلاید شوپایتخت فرهنگ اسلامی

هم زمان با موج سوم سفر به مشهد:

ورود بیش از ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر زائر به خراسان رضوی

کد خبر : 58053

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با اشاره به موج سوم سفر به مشهد مقدس از ورود بیش از ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر زائر به استان و مشهد خبر داد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد دوشنبه ۱۳ فروردین۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود اظهار کرد: از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ لغایت ۱۲ فروردین ماه جاری مجموعا ۹ میلیون و ۷۴۷ هزار و ۲۵۷ نفر به استان خراسان رضوی و مشهد سفر کرده‌اند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی ادامه داد: بیشتر آمار ورود مسافر به تعداد ۸ میلیون و ۲۵۴هزار و ۳۵۱نفر با وسایل حمل و نقل شخصی به استان و مشهد سفر کرده‎‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد ادامه داد: هم‎چنین تعداد ۷۰۲ هزار و ۸۸ نفر از طریق حمل و نقل جاده‌ای، ۵۰۶ هزار و ۴۱۶ نفر از طریق راه‌آهن، ۲۸۴ هزار و ۴۰۲ نفر از طریق فرودگاه در این ایام به استان و مشهد الرضا (ع) مشرف شده‌اند.

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی یادآور شد: در موج سوم سفر به خراسان رضوی بازگشت مسافران از خراسان رضوی آغاز شده است البته تدابیر لازم برای بازگشت مسافران اندیشیده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد با بیان این که در استان خراسان رضوی پیش‌بینی‌های لازم برای اقامت زائران در بخش رسمی، موقت و اضطراری انجام شده است، گفت: میانگین ضریب اشغال واحدهای اقامتی طی شبانه روز گذشته در واحدهای اقامتی رسمی مشهد ۵۹ درصد، واحدهای موقت ۵۴ درصد، واحدهای اضطراری ۳۰ درصد بوده است.

 

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن