اخبار مهم

دستبرد به خودروها با تابلوی آموزش رانندگی در مشهد!

کد خبر : 57124

اعضای این باند تاکنون به بیش از ۶۰ فقره سرقت اعتراف کرده اند

روزنامه خراسان نوشت؛ اعضای یک باند سرقت که با سوءاستفاده از تابلوی آموزش رانندگی در مشهد، صندوق عقب خودروهای پارک شده را خالی می‌کردند درحالی با تلاش نیروهای گشت کلانتری شفای مشهد دستگیر شدند که دلیل عجیبی را برای سرقت در مناطق جنوب شهر بازگو کردند.

رئیس پلیس مشهد روز گذشته در تشریح ماجرای دستگیری اعضای این باند سرقت گفت: همزمان با تشدید مقابله با جرایم سرقت در مناطق مختلف شهر مشهد، نیروهای گشت نامحسوس کلانتری شفا هنگام گشت شبانه در حوزه استحفاظی در راستای حفاظت از اموال مردم به یک دستگاه پراید مشکوک شدند که یک دستگاه خودروی پی کی نیز در امتداد وی حرکت می کرد. سرهنگ احمد نگهبان افزود: همین رفتار ۲راننده در ساعات اولیه بامداد، ظن افسران کارآزموده گشت‌های نامحسوس را برانگیخت و آن ها در تاریکی شب رانندگان ۲ خودرو را زیر نظر گرفتند. دقایقی بعد خودروها در خیابان یاس متوقف شدند و قصد داشتند تعدادی لاستیک خودرو را جابه‌جا کنند. در همین حال نیروهای انتظامی بی درنگ دو سوی خیابان را به محاصره درآوردند و به سراغ رانندگان مظنون به سرقت رفتند.

وجود تابلوی آموزش رانندگی مربوط به یکی از آموزشگاه های معتبر راهنمایی و رانندگی نیز بر ظن افسران گشت افزود چراکه درآن ساعت بامداد، متقاضی برای آموزش حضور نداشت.

مقام ارشد انتظامی مشهد تصریح کرد: یکی از رانندگان که مدعی بود در همین محل سکونت دارد، در حالی منزل را با اشاره دست به پلیس نشان داد که نیروهای انتظامی در بازرسی از داخل خودروها، تعداد زیادی لاستیک های زاپاس و جک، ابزار خودرو و … را کشف کردند.

در این شرایط وقتی یکی از ماموران زنگ منزل مورد اشاره را فشرد ناگهان مردی میان‌سال در را گشود و با ابراز ناراحتی از رفتارهای پسر سابقه دارش مدعی شد که قصد داشته برای جلوگیری از جرایم بیشتر وی به کلانتری مراجعه کند!سرهنگ نگهبان خاطر نشان کرد: این گونه بود که دو متهم با مقادیر زیادی لوازم و قطعات خودروهای پژو۲۰۶ به کلانتری انتقال یافتند و با نظارت مستقیم سرگرد احسان سبکبار(رئیس کلانتری شفا) مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفتند.

رئیس پلیس با تجربه مشهد اضافه کرد: متهمان که در تنگنای سوالات فنی افسران دایره تجسس دست و پا می زدند، به ناچار دست از داستان سرایی برداشتند و راز دستبرد به صندوق عقب خودروها در مناطق جنوبی مشهد را فاش کردند.

وی با اشاره به اعترافات دو سارق جوان افزود: دو سارق که مدعی بودند طی دو ساعت گذشته به ۹ خودرو در اطراف بولوار وکیل آباد دستبرد زده اند، به بیش از ۶۰ فقره سرقت در مشهد اعتراف و اظهار کردند: «بیشتر سرقت ها را در مناطق مرفه نشین مشهد انجام داده ایم، چراکه آن ها به خاطر سرقت لاستیک زاپاس و یا اموال صندق عقب شکایت نمی‌کنند و از سوی دیگر نیز گاهی تا چند ماه حتی متوجه سرقت زاپاس خودرو نمی شوند!»

کلیددار امنیت مشهد ادامه داد: بررسی های پلیس درباره شگرد متهمان نشان داد که همسر مرد پراید سوار در یکی از آموزشگاه های معتبر رانندگی به عنوان مربی آموزش فعالیت می کند و شب هنگام که به خانه باز می گردد، همسر معتاد او با سوءاستفاده از تابلوی آموزش رانندگی و با همدستی یکی از دوستانش به خودروهای پژو۲۰۶ هاچ بک در خیابان های اطراف بولوار وکیل آباد دستبرد می‌زند و درصورتی که تعداد دستبردهای آنان بیشتر شود، بخشی از اموال سرقتی را با خودروی پی کی به مخفیگاه خود انتقال می دهند و دوباره به خیابان باز می گردند.

سرهنگ احمد نگهبان همچنین به سوابق متعدد اعضای این باند اشاره کرد و گفت: آن ها در کمتر از یک سال قبل از زندان آزاد شده اند و دوباره به جرایم خود در حالی ادامه می دهند که مدعی هستند رانندگان خودرو های پژو۲۰۶ هاچ بک کمتر به محل قرار گرفتن زاپاس خودرو سر می زنند و نکات امنیتی را هم رعایت نمی‌کنند.

این مقام انتظامی که از زمان آغاز طرح گسترده مقابه با سارقان و مالخران در مشهد، به طور مستقیم به عملیات های شبانه و بامدادی پلیس نظارت دارد، به کشف اموال سرقتی زیادی از سارقان اشاره کرد و افزود: دو متهم ۳۵ و۴۰ ساله با دستور قاضی پرونده روانه زندان شده اند اما تحقیقات پلیس برای دستگیری مالخران و دیگر اعضای باند همچنان ادامه دارد.

سرهنگ نگهبان با تقدیر از تلاش های شبانه روزی عوامل انتظامی خاطر نشان کرد: بررسی ها برای شناسایی مال‌باختگان نیز در خیابان های اطراف بولوار وکیل آباد مشهد آغاز شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن