اسلاید شواقتصادی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‎ریزی استان مطرح کرد:

تورم فعلی کشور ناشی از ورود درآمدهای نفتی کشور در قالب هزینه است

کد خبر : 57121

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‎ریزی خراسان رضوی گفت: درآمدهای ملی که سهم استان بوده شامل ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن، درآمدهای نفتی و درآمدهای گمرکی است اما در استان ما ثبت نمی‌شود؛ بنابراین ۹۷ درصد درآمدهای استان مالیاتی است.

به گزارش صبح مشهد، سید جمال‌الدین حسینی با اشاره به اینکه عمده درآمدهای ما در استان درآمدهای مالیاتی است، اظهار کرد: درآمدهای ملی که سهم استان بوده شامل ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن، درآمدهای نفتی و درآمدهای گمرکی است اما در استان ما ثبت نمی‌شود؛ بنابراین ۹۷ درصد درآمدهای استان مالیاتی است. افزایش درآمدهای مالیاتی به معنای افزایش نرخ نیست، بلکه اکنون باید مودیانی که مالیات پرداخت نمی‌کردند، مالیات خود را پرداخت کنند.

وی افزود: دولت و کشوری که بتواند خود را براساس مالیات اداره کند موفق شده و اقتصادش واقعی‌تر می‌شود. شاید کاهش فروش نفت فرصت خوبی را برای بازسازی ساختار اقتصادی کشور ما فراهم کرده تا هزینه اداره کشور را از محل مالیات پرداخت کنیم. تورم فعلی ما ناشی از ورود درآمدهای نفتی کشور در قالب هزینه است، در حالی که اگر کشور را از محل مالیات اداره کنیم، اقتصاد شفافی خواهیم داشت.

منبع: ایسنا خراسان رضوی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن