اسلاید شوشهری

۲۱۷ واحد مسکونی به توانیابان خراسان رضوی واگذار شد

کد خبر : 56203

 مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: ۲١۷ واحد مسکونی از ابتدای سال جاری تاکنون به توانیابان (معلولان) زیر پوشش اداره کل بهزیستی این استان واگذار شده است.

به گزارش صبح مشهد، مسعود فیروزی با اشاره به اینکه پرداخت کمک بلاعوض جهت احداث یا خرید واحد مسکونی به مددجویان از جمله خدمات در حوزه مسکن است، افزود: در جهت خانه دار شدن مددجویان تحت پوشش در سال جاری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض جهت احداث و خرید واحد مسکونی به توان خواهان تحت پوشش اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: همچنین طی این مدت بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسکن موضوع بند «و» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ به سرپرست خانوارهای معلول پرداخت شده است.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی بیان کرد: همچنین پرداخت کمک بلاعوض ودیعه و تعمیر مسکن به سرپرستان خانواده‌های تحت پوشش، معرفی معلولان و مددجویان به منظور بهره‌مندی از معافیت جهت هزینه‌های صدور پروانه ساختمانی، حق انشعاب آب، برق، گاز و فاضلاب و غیره از دیگر خدماتی است که به معلولان ارائه می شود.

وی در ادامه با اشاره به تفاهمنامه میان سازمان بهزیستی کشور و بنیاد مستضعفان در راستای احداث چهار هزار واحد مسکونی افزود: برای خراسان رضوی سهمیه ای در جهت کمک بلاعوض احداث و خرید به خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول ۱۴۰ واحد شهری و ۱۰۰ واحد روستایی اختصاص داده شده که هم اکنون سهمیه استان در واحدهای شهری ۱۰۰ درصد جذب و در بخش مسکن روستایی ۸۹ درصد جذب و محقق شده است.

فیروزی گفت: در حال حاضر تعداد ۵۰ خانوار دارای ۲ عضو معلول شهری و روستایی متقاضی کمک بلاعوض احداث و خرید مسکن شناسایی شده‌اند که منتظر سهمیه جدید از کشور به منظور تخصیص به آنان هستیم.

هم اکنون بیش از ۳۶۰ هزار نفر در خراسان رضوی مددجوی تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی هستند که ۱۴۵ هزار نفر آنان افراد دارای معلولیت هستند

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن