استانی

دستگیری هشت نفر حفار غیرمجاز در شهرستان میان‌جلگه خراسان رضوی

کد خبر : 55561

سرپرست یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از دستگیری هشت نفر حفار غیر مجاز در میان جلگه خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی جلیل شهابی با اعلام این خبر افزود: براساس گزارش دریافتی از مردم مبنی بر حفاری غیر مجاز توسط چندین نفر در این شهرستان، فرماندهی انتظامی میان‌جلگه عملیات دستگیری این افراد را آغاز و در ایست و بازرسی از دو خودرو با ۸ نفر سرنشین، آلات حفاری و دستگاه فلزیاب کشف شد.

سرپرست یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: با هماهنگی مقامات قضایی، مسئول یگان حفاظت و کارشناس حقوقی میراث فرهنگی نیشابور در محل حاضر و ضمن طرح شکایت، از محل حفاری بازدید کردند.

او تصریح کرد: ضمن تایید حفاری غیرمجاز، آلات و ادوات حفاری و دستگاه فلزیاب را تحویل گرفته شده است. شهابی گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده به دادسرا معرفی شدند.
شهرستان میان‌جلگه یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی ایران به مرکزیت شهر عشق‌آباد است که بر اساس تصویب نامه هیئت وزیران، در ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ با ارتقای بخش پیشین میان‌جلگه شهرستان نیشابور ایجاد شده‌است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن