شهری

مرکز دیپلماسی شهری راه اندازی می شود

کد خبر : 55383

شهردار مشهد گفت: قطعا با افزایش همکاری ها و میزان تعامل با نمایندگی وزارت خارجه در شرق کشور می توانیم اقدامات موثری را در راستای تقویت برند شهر مشهد انجام دهیم.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد، محمدرضا قلندر شریف در دیدار صمیمی با رئیس نمایندگی وزارت‌امور‌خارجه در استان خراسان رضوی در کارخانه نوآوری شهر مشهد اظهار کرد: اقدامات مدیریت شهری در حوزه دیپلماسی شهری در راستای تقویت برند شهر مشهد است.

شهردار مشهد با اشاره به عملکرد مثبت نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق‌ گفت: خراسان و مشهد همواره دارای شرایط خاصی است و برای خدمت در این خطه از مدیران کارآمد و تاثیرگذار استفاده می کنند.

وی با اشاره به کارخانه نوآوری مشهد عنوان کرد: این فضا به منظور توسعه خلاقیت و حمایت از گروه های جوان و دانش بنیان ایجاد شده و مفتخریم که چندی پیش رصدخانه شهری را نیز در این مکان افتتاح کردیم.

قلندرشریف با اشاره به خواهرخواندگی مشهد و چند کشور آسیایی گفت: در راستای حمایت از مردم مظلوم فلسطین درخواست داده ایم تا مقدمات ایجاد خواهرخواندگی با شهر غزه شکل بگیرد.

وی افزود: در همین راستا نیز با نهادهای بین الکلی نامه نگاری کرده و درخواست کردیم تا با محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، حمایت خود را از کودکان غزه انجام داده و وظایفشان را در برابر این جنایات انجام دهند.

شهردار مشهد با اشاره به ادغام فعالیت های بین المللی در شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: در گذشته حوزه شهردار، معاونت برنامه ریزی و روابط عمومی هرکدام بخشی از مسائل بین المللی را انجام میدادند که همه این وظایف به معاونت برنامه ریزی سپرده شده است.

قلندر شریف با بیان اینکه برند مشهد نیاز به دیده شدن در فضای بین المللی دارد گفت: به دنبال این هستیم تا یک هاب با موضوع دیپلماسی شهری در مشهد ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: به گونه ای برای دیپلماسی شهری برنامه ریزی می کنیم تا به عنوان یک تکلیف در برنامه مدیران شهری قرار بگیرد.

شهردار مشهد از افتتاح مرکز دیپلماسی شهری در زمانی نزدیک خبر داد و گفت: قطعا با افزایش همکاری ها و میزان تعامل با نمایندگی وزارت خارجه در شرق کشور می توانیم اقدامات موثری را در راستای تقویت برند شهر مشهد انجام دهیم.

قلندر شریف با بیان اینکه مشهد به یک مکان برای برگزاری اجلاس بین المللی نیاز دارد عنوان کرد: در نظر داریم در این دوره مدیریت شهری فضایی را برای احداث یک سالن اجلاس بین المللی جانمایی و مطالعات احداث ان را آغاز کنیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن