اسلاید شوشهری

بوستان «شهربانو» با حضور معاون رییس‌جمهور در مشهد افتتاح شد

کد خبر : 55213

بوستان «شهربانو» ویژه بانوان روز جمعه با حضور « انسیه خزعلی» معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در مشهد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش صبح مشهد، بوستان شهربانو با مساحت هفت هکتار و امکانات منحصر به فرد ورزشی و فرهنگی در بلوار وکیل آباد مشهد واقع شده است.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در آیین افتتاحیه این طرح شهری گفت: بانوان از ابتدای سال در ورزش‌های همگانی و قهرمانی موفقیت‌های بسیار خوبی را از خود برجای گذاشته‌اند.

انسیه خزعلی افزود: اقدامات انجام شده در مشهد به عنوان پایگاه و الگویی برای جهان اسلام نشان می‌دهد که ما خواهان محدودیت نیستیم و در تلاشیم تا شرایط تفریح و فراغت بانوان را با سلامت و امنیت بیشتر برقرار سازیم.

وی گفت: طبق بررسی های انجام شده بهترین شرایط و امکانات برای بانوان در شهر مشهد فراهم شده است؛ مدیریت شهری شرایطی را برای بانوان با حفظ ارزش‌ها و حریم‌ها به وجود آورده که جای تقدیر و تشکر دارد.

معاون رییس جمهور درامور زنان و خانواده بیان داشت: طبق تفاهم نامه‌ای که امروز با مدیریت شهری‌ها امضا می‌شود، بناست تا شهرداری و معاونت بانوان ریاست جمهوری اقداماتی را در زمینه پیشگیری از طلاق و ارائه مشاوره‌های روانشناسی به دختران و بانوان در مشهد آغاز کنند.

شهربانو سومین بوستان بزرگ مشهد ویژه بانوان است

شهردار مشهد در حاشیه آیین افتتاح پارک تخصصی شهربانو به خبرنگار ایرنا گفت: این بوستان با مساحت هفت هکتار مختصات منحصر به‌ فردی دارد و فضایی نوین و مناسب در اختیار بانوان مشهدالرضا(ع) قرار داده است.

محمد رضا قلندر شریف افزود: بوستان شهربانو با چهار و نیم هکتار فضای سبز، سومین بوستان بزرگ ویژه بانوان مشهدی است که کلنگ ساخت آن در سال ۱۳۹۷ به زمین خورد و اکنون احداث آن با ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار به اتمام رسیده است.

وی بیان کرد: وجود ۲ زمین روباز ورزشی برای تنیس و دیگر فعالیت های ورزشی به مساحت یک هزار و ۸۰۰ متر مربع، مسیر یک کیلومتری سلامت برای پیاده روی با امکاناتی مثل سکوهای یوگا، تجهیزات بدنسازی و ورزش “تی آر ایکس” از جمله امکانات این بوستان است.

شهردار مشهد با بیان اینکه این بوستان از فضای جنگلی برخوردار است، اظهار داشت: زمین بازی ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربعی کودکان نیز با توجه به ویژگی جنگلی بودن بوستان طراحی و اجرا شده و وسایل آن کاملا چوبی است، همچنین برای اجرای برنامه های ویژه یک آمفی تئاتر ۳۰۰ نفره در این مجموعه ساخته شده است.

پارک های بانوان محل امن، دنج و راحتی برای گذران اوقات فراقت یا ورزش کردن بانوان هستند. مشهد به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای ایران، چندین پارک و بوستان بانوان با امکانات فراوان را در دل خود جای داده است. پارک ریحانه، پارک حجاب، پارک وحدت و باغ رز پارک ملت از مهم‌ترین و معروف‌ترین پارک های بانوان مشهد هستند.

منبع: ایرنا خراسان رضوی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن