اخبار مهم

معاون دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی خبر داد:

مجازات سنگین برای استفاده غیرمجاز از سلاح سرد و گرم

کد خبر : 54950

به گزارش صبح مشهد به نقل از مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان خراسان رضوی، اسماعیل رحمانی از مجازات سنگین برای استفاده غیرمجاز از سلاح خبر داد.

بر پایه همین گزارش معاون دادستان و سرپرست دادسرای انقلاب مشهد در گفتگو با دفتر خبرگزاری میزان در مشهد گفت: طبق قانون، نگهداری، حمل و استفاده از سلاح سرد و گرم در شرایط مخصوص به خود جرم و برای آن مجازاتهای گوناگون تعیین شده است.

وی افزود : طبق مواد مختلف قانون مجازات اسلامی، استفاده از سلاح اگر از مصادیق محاربه باشد دارای مجازات سنگین و اگر نباشد از ۶ ماه تا ۲ سال حبس دارد.

سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۹ مشهد گفت : در محاربه که جزء حدود الهی است کشیدن سلاح به قصد جان، مال یا ناموس مردم و ایجاد ناامنی عمومی مطرح است و هدف قانون گذار حفظ امنیت پایدار در جامعه است لذا برای آن مجازاتهای سنگین در نظر گرفته است و اگر کشیدن در عموم مردم ایجاد رعب و وحشت کند از مصادیق محاربه است.

وی خاطرنشان کرد : امنیت مردم خط قرمز شریعت و نظام است و نمی تواند دستخوش طمع افراد قرار گیرد؛ امنیت، زیرساخت مسائل اقتصادی و فرهنگی است.

معاون دادستان مشهد در مورد حمل سلاح سرد گفت: حمل قمه، شمشیر، قداره و پنجه بوکس چنانچه به منظور درگیری فیزیکی باشد جرم بوده و مجازات قانونی دارد.

معاون دادستان مشهد افزود: در قانون اقلام و موادی که تحت کنترل نامیده می شود وجود دارد مثل انواع مواد محترقه، منفجره، کوکتل مولوتف، شوکر، اسپری و … که چون استفاده چندگانه ندارد، حمل آنها هم جرم است و از ۶ ماه تا ۲ سال حبس دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن