استانیاسلاید شو

توسط خیر نیک اندیش انجام شد

اهدای ۵۰۰ میلیون ریال برای مرمت پل تاریخی سالار رشتخوار

کد خبر : 54800

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رشتخوار از اهدای ۵۰۰ میلیون ریال توسط خیر نیک اندیش برای مرمت پل تاریخی سالار خبر داد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی کاظم کامیاب با اعلام این خبر افزود: هم‌زمان با هفته گردشگری در یک عمل خیرخواهانه آقای کریم کاظمی قرائی بخشی از هزینه مراسم درگذشت مادرش را به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال برای مرمت پل تاریخی سالار اختصاص داد.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رشتخوار ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در آینده‌ای نزدیک عملیات مرمت و احیای گلدسته‌های این پل تاریخی توسط اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان رضوی آغاز خواهد شد.

او با بیان این‌که پل تاریخی سالار در ۲۷ کیلومتری محور رشتخوار به تربت حیدریه بر روی کال سالار ساخته شده است، تصریح کرد: این پل با هفت دهانه کوچک و بزرگ به ارتفاع ۷ متر حدود ۷۵ متر طول و ۶/۵ متر پهنا دارد‌.

کامیاب اظهار کرد: این اثر تاریخی سال ۱۲۹۸ ه.ش در اواخر دوره قاجار به دستور کاظم خان قرائی و به سعی و اهتمام حاج سلطانعلی خان قرائی (حاجی خان یاور) توسط حجی میرزا محمد معمار مسجد گوهرشاد ساخته شده است.

پل تاریخی سالار به شماره ۸۲۸۵ مورخه ۲۴/۱/۱۳۸۲ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − نوزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن