اسلاید شوشهری

پایان احداث چهارراه شهید محسن کاشانی مشهد تا سه ماه آینده

کد خبر : 54674

محمدرضا قلندرشریف، شهردارمشهد، در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث چهارراه شهید محسن کاشانی گفت: بیش از ده سال است عملیات نوسازی، بازگشایی معابر و خرید املاک در محدوده بافت حرعاملی انجام شده، اما همچنان بهم ریختگی‌هایی در این محدوده وجود دارد.

خرسندم که در دومین روز ماه ربیع الاول شاهد اجرای این پروژه‌ و سروسامان گرفتن این محله هستم.

تا زمانی که مردم را در اجرای پروژه‌ها به ویژه نوسازی بافت فرسوده دخیل نکرده و اعتمادسازی نکنیم، موفق نخواهیم شد.

تاکنون صد میلیارد تومان برای تملک ١٣ قطعه از املاک این مسیر هزینه کرده‌ایم، برای اجرای این پروژه نیز ٣٠میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ایم.

در این محدوده هم تقاطع شکل خواهد گرفت و هم فضای سبز ٧٠٠ مترمربعی و محدوده به سه هزار متر مربع توسعه خواهد یافت.

احداث تقاطع، فضای سبز و پیاده‌رو‌ها حداکثر ظرف مدت سه ماه باید به سرانجام برسد. همچنین مسیر پیاده‌رو خیابان عامل تا چهارراه عامل تا قبل از عید نوروز امسال باید به بهره برداری برسد.

امسال اوراق مشارکت جهش خوبی داشته است. شهرداری مشهد حدود ٣٩٠٠ میلیارد تومان اوراق مشارکت را تهیه و اقدامات قانونی آنها را انجام داده است. تا روز گذشته ١٩٠٠ میلیارد آن به صورت نقدی به حساب شهرداری واریز شده که از این مبلغ ١٨۵٠ میلیارد تومان اوراق مشارکت متعلق به پروژه‌های قطار شهری است.

همچنین از این مبلغ هزار میلیارد برای بافت فرسوده محدوده ثامن و ٣٠٠ میلیارد برای محدود عامل و مابقی برای محله آبکوه و وکیل آباد در نظر گرفته شده است که طی هفته‌های آینده کل مبلغ به حساب شهرداری واریز خواهد شد. این امر گشایشی در ایجاد پروژه‌ها به ویژه پروژه‌های قطار شهری و عامل خواهد داشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن