شهری

سرویس دهی رایگان قطارشهری مشهد در سه روز پایانی ماه صفر | کاهش ۲ دقیقه ای سرفاصله زمانی خطوط ۱ و ۲

کد خبر : 54579

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد گفت: خطوط ۱ و ۲ قطار شهری از روز رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) تا روز شهادت امام رضا(ع) به صورت رایگان به زائران خدمت رسانی خواهد داشت.

به گزارش صبح مشهد، مجتبی زمانیان واحدی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: میزان سرویس دهی در روز و شب رحلت پیامبر اکرم(ص) و روز و شب شهادت امام رضا(ع) دو ساعت افزایش خواهد داشت.

زمانیان واحدی افزود: سرویس دهی خطوط ۱ و ۲ قطارشهری مشهد در روزهای عادی تعطیل از ساعت ۷ صبح شروع می شود اما ساعت خدمت رسانی قطارشهری مصادف با شب رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) تا پایان ماه صفر از ساعت ۶ صبح آغاز می شود و تا ۲۳ ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: با توجه به درخواست مسافران و استقبال زائران، شرکت بهره برداری قطار شهری آمادگی افزایش خدمت رسانی تا ساعت ۲۴ را در این ایام دارد.
زمانیان بیان کرد: سرفاصله زمانی خط ۱ و ۲ نیز در روز و شب رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام رضا (ع )‌ ۲ دقیقه کاهش می‌یابد؛ فاصله زمانی خط ۱ از ۷ دقیقه به ۵ و خط ۲ از ۱۰ دقیقه به ۸ دقیقه خواهد رسید.

وی خدمات فرهنگی به زائران را از دیگر اقدامات مدیریت قطار شهری عنوان کرد و افزود: نمایشگاه هنری با عنوان «مترو گالری» که به صورت ثابت در ایستگاه شهید کاوه در مناسبت های ملی مذهبی برپا می شود در دهه پایانی صفر نیز با موضوعات حرم امام رضا(ع) و زیارت در معرض دید مسافران قرار می گیرد.

زمانیان بیان کرد: فضا آرایی و سیاه پوش کردن در ایستگاه های غدیر و شریعتی، اکران تصاویر و کلیپ های مناسبتی از مانیتورهای ناوگان و ایستگاه ها از دیگر اقدامات فرهنگی در ایام دهه پایانی صفر است.

وی همچنین عنوان کرد: اکران تصاویر زنده از حرم مطهر رضوی(ع) و راه اندازی چایخانه صلواتی در دو ایستگاه غدیر و شریعتی را نیز در برنامه های فرهنگی قطار شهری خواهیم داشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن