اسلاید شواقتصادی

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی درحاشیه نمایشگاه بین‌المللی خودرو مشهد خبرداد:

ضرورت استفاده از سرمایه های خردمردم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

کد خبر : 54454

۵۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی درون شهری استان نیازبه نوسازی دارد

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی گفت : باید فضایی فراهم شود که از سرمایه های خورد مردم در پروژه های حمل و نقل و تجهیز ناوگان های فرسوده شهری استفاده کنیم .

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی نمایشگاه بین‌المللی مشهد ، محمدرضا تازیکی

افزود: به دنبال آن هستیم تابتوانیم یک تعامل و ارتباط دوطرفه بین یکی از بزرگترین خریداران خودرو ساز ها که همانا شهرداری ها و سازمان های وابسته به آن هستند از یک طرف و شرکت های خودروسازشکل گیرد.

وی اظهار داشت:خودروساز ها باید به این سمت و سو متمایل شوند که به این مشتری خوب که دستگاه های خدمات رسان به شهروندان ما می باشند در حوزه اتوبوس، تاکسی، ماشین های حمل زباله، آتش نشانی و…. که نیاز شهرداری هاست ، کمک نمایند و خارج از چارچوب قوانین و مقررات بسته دولتی باشند تا ما بتوانیم به عنوان دستگاه خدمت رسان به آن ها کمک کنیم.

تازیکی با اشاره به این نکته که سازمان همیاری به عنوان یک بازوی اقتصادی قوی در کنار شهرداری های کل استان است ، بیان داشت: درحال حاضر ما بیش از ۹۴ شهرداری داریم وامیدواریم، بتوانیم از این فضای بوجود آمده نهایت استفاده را کرده و تعاملات به خوبی برقرارشود تا از این ظرفیت برای توسعه و تجهیز ناوگان شهرداری استفاده نمائیم .

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی در پاسخ به این‌پرسش که آیا تسهیلات خاصی را دولت و یا وزارت کشور برای بهسازی و نو سازی حمل و نقل عمومی در نظر گرفته است؟ توضیح داد : یکی از نکات مورد اهمیت درخصوص تجهیز ناوگان شهری و میزان سرمایه گذاری دولت و بودجه آن اینست که به طور قطع دولت نمی تواند تمامی بودجه نوسازی و تجهیز بحث های شهری مثل تاکسی و اتوبوس را تامین کند. چراکه خیلی از آن ها به بخش خصوصی واگذار شده و به سمت خصوصی سازی پیش رفته است.

وی یادآور شد : امروزه یکی از مهم ترین جذابیت های سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل ،شهرداری ها هستند و باید فضایی فراهم شود که از سرمایه های خورد مردم در پروژه های حمل و نقل و تجهیز ناوگان های فرسوده شهری استفاده کنیم .

تازیکی تصریح کرد : بیش از ۵۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی شهری در استان خراسان رضوی فرسوده است که هنوز از آن ها استفاده می شود و این اتفاق علاوه بر آلایندگی، هزینه بسیار بالایی را بر شهرداری ها تحمیل می کند که امیدوارم این اتفاق با تجهیز و نوسازی ناوگان های فرسوده شهری، حل شود.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی درپایان خاطر نشان ساخت: نمایشگاه خودرو در مشهد یکی از مهمترین نمایشگاه های شهرمان است که امسال با حضور بیست شرکت کننده از برترین برنده های مطرح کشور در فضای بیش از ۲۰ هزار مترمربع به یکی از پر بازدید کنندگان نمایشگاه های طول سال مشهد تبدیل شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن