دانش و فناوری

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهددرحاشیه بازدید از نمایشگاه مشهد پلاست مطرح کرد:

با کمک شرکت های دانش بنیان، ایده های جدید در بازیافت مشهد محقق می شود

کد خبر : 54097

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه صنعت پلاستیک ،رنگ ورزین ،شوینده ها و محصولات بهداشتی مشهد در حاشیه این نمایشگاه مهدی یعقوبی درگفت و گو با خبرنگار ما گفت:کمک به محیط زیست ، ایجاد اشتغالزایی خرد با تولیددستگاه های بومی با کمک شرکت های دانش بنیان بخشی از یادآوری دستاورد های خوب نمایشگاه است .

وی اظهار داشت: دراین نمایشگاه بیشتر از حوزه هایی که با خدمات شهری مرتبط بود، بازدید به عمل آوردم که خوشبختانه فعالیت های بازیافت و تبدیل مواد با استقبال خوبی از سمت متخصصین در این حوزه مواجه شده است .
وی با اشاره به این که فعالیت های مرتبط با خدمات شهری بیشتر در بحث بازیافت و تبدیل مواد و صنایع مرتبط با آن بود، افزود: برایم جالب بود که بسیاری از این دستگاه ها بومی سازی شده است و هم قابلیت تبدیل را دارد و از طرفی با هزینه های نسبتا کم این قابلیت را اجرا می کند که می تواند، بسیاری از مشاغل خردشکل بگیرد .
معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد اظهار داشت:خوشبختانه هماهنگی هایی در این خصوص انجام شد و امیدواریم جلسات بعدی را در خدمت این افراد باشیم ودر بحث بسیاری از فعالیت ها، بخصوص در سازمان پارک ها، تولیدات گلی که انجام می شودوضایعات پلاستیکی که وجود دارد را می توان آن هارا مرتبط کرد و از آن طرف نیز در قالب صنایع تبدیلی، مواد مورد نیاز خودمان را دریافت کنیم.
وی خاطر نشان ساخت: در واقع این کار هم به محیط زیست کمک می کند و هم نوعی فرهنگسازی در حوزه تبدیل مواد می باشد و از آن طرف با توجه به نگاهی که به سازمان ساماندهی مشاغل شهری برای کارآفرینی و ایجاد مشاغل خرد دارد ،تعدادی از این دستگاه ها را اگر بنا بر خرید تضمینی برای تولیدات داشته باشیم ، افرادزیادی می توانند با خرید این دستگاه و تولیداتی که انجام می شود، کالاهای مورد نیاز از گلدان تا صنایع تبدیلی بازیافت ، پلاستیک های زباله و… را تولید نمایند .
یعقوبی تصریح کرد: با این خرید تضمینی که شکل می گیرد ،مشاغلی در شهر ایجاد خواهد شد و به نوعی ما نیز به محیط زیست و مشاغل کمک خواهیم کرد و سبب درآمد زایی برای شهروندان مشهد خواهیم شد.
وی در خصوص حوزه چرخه کارخانجات بازیافت نوید داد:خوشبختانه
خوشه صنعتی بازیافت مشهد، خوشه کاملی است .روز گذشته با هیاتی که از بغداد به مشهد آمده اند، بازدیدی انجام‌شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. بخصوص دربحث بازیافت کف پوش که کار ارزشمندی است که انجام می شود امابطورقطع با دانش روز فعالیت های جدیدی در حال شکل گرفتن است و در این بازدید دریافتم که در صنایع خانگی نیز می توان، صنایع بازیافتی را ایحاد کردکه ایده هایی دراین راستا مطرح شد واز این رو کمک خواهیم کرد که اگر این ایده ها، بتواند به واقعیت بپیوندد، این کار شروع شود . لذا آمادگی مان رااعلام کردیم که درهمان محل، کارخانه ای که در اختیارمان قراردارد، عرصه ای را در اختیارشان ها قرار دهیم و در قطعات چراغ خودرو که در سطح شهر کمبود داریم، این فعالیت انجام شود‌.
معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد، خاطر نشان ساخت:خوشبختانه اعلام آمادگی شرکت های دانش بنیان رانیز داشتیم که توانایی انجام این کاررادارند و ما همچنین عرصه و زیرساخت رادراختیارشان قرارخواهیم داد تا این کار محقق شود و کار جدید عرضه شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن