شهری

۱۶۸ زندانی در خراسان رضوی به مناسب ولادت امام رضا(ع) آزاد شدند

کد خبر : 52805

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: ۱۶۸ زندانی نیازمند با همیاری نمازگزاران مساجد و در آستانه ولادت حضرت رضا(ع) از زندانهای این استان آزاد شدند.

به گزارش صبح مشهد، حجت الاسلام امیر حسین احمدنیا روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آزادی این تعداد زندانی طی امروز افزود: این آزادسازی زندانیان در قالب سی و یکمین مرحله از پویش نذر هشتم به همت نمازگزاران خراسان رضوی انجام شده است.

وی بیان کرد: اولین مرحله از پویش نذر هشتم آذرماه سال ۱۳۹۹ در مشهد آغاز شد و از آن تاریخ تاکنون هشتم هر ماه حداقل هشت زندانی و در برخی ماهها، دهها زندانی بواسطه این پویش از زندانهای استان خراسان رضوی آزاد شده اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: طی هماهنگی با مساجد در نواحی مختلف مشهد و مساجد شهرستانهای مختلف، هر ماه هماهنگی لازم برای جمع آوری مبلغی جهت پرداخت بدهی زندانیان واجد شرایط صورت می گیرد و نمازگزاران در زمان مقرر مبلغ مورد نظر را جمع آوری می کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه زندانیان پیش از آزادی در زندان تحت فرآیندهای تربیتی قرار می گیرند، با پویش نذر هشتم فرآیند حمایت زندانیان پس از آزادی نیز دنبال می شود.

احمدنیا خاطر نشان کرد: خانواده زندانی حین زندانی و پس از آن و همچنین زندانیان پس از اینکه با حمایت مالی نمازگزاران آزاد شدند برای یافتن شغل و بازگشت به اجتماع مورد حمایت اهل مسجد و امام جماعت قرار گرفته و در بعد معیشتی نیز حمایت می شوند.

بر اساس اعلام اداره کل زندانها اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی با اجرای ۳۱ مرحله از طرح نذر هشتم، تاکنون هزار و ۲۲ زندانی نیازمند و واجد شرایط به همت خیرین و نمازگزاران مساجد استان از زندانهای خراسان رضوی آزاد شدند.

۱۱ زندان، یک کانون اصلاح و تربیت و همچنین اردوگاه حرفه‌آموزی و کار درمانی در خراسان رضوی تحت مدیریت اداره ‌کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان خراسان رضوی قرار دارد.

طبق اعلام مسوولان قضایی خراسان رضوی در سال ۱۴۰۰، این استان با جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفر حدود ۱۷ هزار زندانی دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن