اجتماعی

پیام تبریک دبیرکل سازمان مستقل بین المللی حقوق بشر امت واحده جهان اسلام به مناسبت انتخاب ایران به عنوان رئیس نوزدهمین اجلاس «مجمع اجتماعی» شورای حقوق بشر در سال ۲۰۲۳

کد خبر : 52536

علی کهنمویی دبیرکل سازمان مستقل بین المللی حقوق بشرامت واحده جهان اسلام در پیامی خطاب به علی بحرینی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی در ژنو، انتخاب وی را به عنوان رئیس نوزدهمین اجلاس «مجمع اجتماعی» شورای حقوق بشر در سال ۲۰۲۳ تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه جهانی الحرا، پدر حقوق بشر جهان اسلام با بیان این که در اتفاقی بی‌سابقه بسیاری از کشورهای عربی و آسیایی نام ایران را برای ریاست این مجمع انتخاب کردند، افزود: مهم ترین دلیل این انتخاب به خاطر نقش مهم و تعاملات دیپلماتیک جدید ایران است که باعث شد، کشورمان به عنوان رئیس مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر سازمان ملل انتخاب شود.

علی کهنمویی ادامه داد: مجمع اجتماعی یکی از سازوکارهای شورای حقوق بشر است که از سال ۲۰۰۲ (در دوران فعالیت کمیسیون حقوق بشر) ایجاد شده و هر سال با انتخاب یک موضوع خاص که مربوط به مهمترین چالش‌ها، تحولات و نگرانی‌های جهانی در حوزه حقوق بشر است، ابعاد مختلف آن را بررسی می‌کند. این نخستین بار است که جمهوری اسلامی ایران ریاست این مجمع را برعهده می‌گیرد.

وی افزود: مجمع اجتماعی ۲۰۲۳ روزهای ۱۱ و ۱۲ آبان ۱۴۰۲ در ژنو برگزار خواهد شد و قرار است کارشناسان، مقامات بین‌المللی، نمایندگان دولت‌ها و سازمان‌های غیردولتی طی دو روز و در قالب جلسات کارشناسی مختلف، موضوع «نقش علم، فن آوری و نوآوری در ارتقای حقوق بشر به‌ویژه در دوره بازیابی از همه‌گیری کرونا» را مورد بررسی قرار دهند.

دبیرکل سازمان مستقل بین المللی حقوق بشرامت واحده جهان اسلام، این پیروزی حقوق بشری را به ملت بزرگ ایران بخصوص به همه مدافعان حقوق بشر جهان اسلام (این خانواده بزرگ UN )تبریک و اظهار امیدواری نمود، کشورمان بتواند از این فرصت ویژه بین المللی حداکثر استفاده مطلوب را داشته باشد.

رونوشت‌:

۱-جناب آنتونیو گوترش، دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

۲-جناب «حسین ابراهیم طه» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی جهت استحضار

۳-حضرت شیخ احمد الطیب ریاست الازهر مصر و معاون افتخاری صیانت از وحدت سازمان حقوق بش امت واحده جهان اسلام

۴- جناب دکتر احسان نیریزی معاونت ویژه سازمان در امور سازمان ملل و مدیرکل پیگیری امور دادگاه لاهه

۵- جناب پرو فسور شفیعی قائم مقام سازمان و معاونت امور سران و بزرگان امت اسلامی

۶-جناب دکتر زلقی معاونت ویژه ارزشیابی و نظارت بر عملکرد دولت ها و نهادهای سیاسی در زمینه رعایت مصادیق حقوق بشر و کلیه معاونین،مشاورین،نمایندگان داخلی و خارجی، دستیاران، دید بانان حقوق بشر،مدیران کل بین المللی و ستادی و…..

۷- خانم دکتر سجده معاونت بین المللی صیانت از حقوق زنان و معاون اجرایی مرکز بزرگ اسلامی جهانی تحقیقات و پژوهشها ی حقوق بشری زنان پیراوان رسول اعظم اسلام (ص) مرکزجهانی‌کوثر

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 15 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن