شهریورزشی

هدف از برگزاری مسابقات استانی، ملی و بین المللی در خراسان رضوی ارتقای شطرنج در این استان است

کد خبر : 52368

رییس هیات شطرنج خراسان رضوی گفت: هدف از برگزاری مسابقات استانی، ملی و بین المللی در خراسان رضوی ارتقای شطرنج در این استان است. 

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، رضا پاشانجاتی در نشست خبری با اشاره به اینکه شطرنج در اروپا قدمتی ۵۰۰ ساله و در خراسان قدمتی هزار ساله دارد، اظهار کرد: خراسان رضوی تاکنون قهرمان رده نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان در کشور بوده است.

وی با اشاره به اینکه رکورددار برگزاری مسابقات بین المللی در شطرنج کشور و ورزش استان هستیم، یادآور شد: در آخرین مسابقات کشوری، تیم خراسان رضوی در رده بزرگسالان قهرمان کشور شد.

رییس هیات شطرنج خراسان رضوی هدف از برگزاری مسابقات استانی، ملی و بین المللی در خراسان رضوی ارتقای شطرنج در این استان دانست و اضافه کرد: این پتانسیل وجود دارد که میزبانی مسابقات با حضور هزار شرکت کننده را در استان برگزار کنیم.

پاشانجاتی ادامه داد: امسال در مسابقات کشوری برق آسا و سریع شطرنج، خراسان رضوی قهرمان کشور شد.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات در رده های سنی مختلف، از حضور شطرنج بازان ملی پوش خراسانی در رده های سنی خبر داد.

رییس هیات شطرنج خراسان رضوی با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ هزار نفر در مسابقات و کلاس های آموزشی شطرنج فعالیت دارند، گفت: از نظر تعداد شطرنج باز، خراسان رضوی در رتبه های نخست در کشور قرار می گیرد، همچنین از نظر استاد فیده، آموزگار فدراسیون جهانی شطرنج، ۳۰۰ داور، ۳۰۰ مربی و … خراسان رضوی ظرفیت و پتانسیل بالایی دارد.

پاشانجاتی با اشاره به تجهیز مهره در هیات های شطرنج شهرستان های استان، اضافه کرد: جام رمضان امسال ۱۲ مسابقه شطرنج در شهرستان ها برگزار شد و این در حالی است که این مسابقات با استقبال خوبی از شهروندان در شهرستان ها روبه رو شد.

وی با اشاره به برگزاری کلاس های رایگان برای دانش آموزان منتخب در هیات شطرنج استان، از تعامل با کارگران، جانبازان و معلولین و … برای برگزاری کلاس های آموزشی و معرفی ورزشکار، داور و مربی به حوزه های مختلف ورزشی استان خبر داد.

رییس هیات شطرنج خراسان رضوی تصریح کرد: باشگاه های شطرنج تک ورزش است و هر باشگاه هزینه های بالایی از جمله اجاره مکان و … را باید پرداخت کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن