اجتماعی

از سوی علی کهنمویی رئیس دادگاه غیر دولتی حقوق بشر جهان اسلام، کیفر خواست مجله شارلی ابدو صادر شد:

توهین به مقام مرجعیت دینی و رهبری ایران خط قرمز جهان اسلام و تشیع و نقض منشور ۳۰ماده ای سازمان ملل است / شارلی ابدو تعطیل و سران آن مجازات شوند

کد خبر : 50408

دبیرکل سازمان مستقل بین المللی حقوق بشرامت واحده جهان اسلام با ارسال پیامی ، اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به رهبر معظم انقلاب را نشانه دست خالی و عصبانیت دشمن دانست و این اقدام غیراخلاقی در هتک حرمت مرجعیت دینی ایران را به شدت محکوم کرد. و نقض بارز حقوق بشر امت اسلامی دانست.

به گزارش پایگاه خبری شبکه جهانی الحرا، متن پیام و کیفرخواست تنظیمی علی کهنمویی دادستان و مدعی العموم کل ( حقوق بشر ) جهان اسلام به شرح ذیل می باشد:

مجله شارلی ابدو با درج کاریکاتور شنیع و موهن نسبت به پیامبر اسلام(ص) در چند سال قبل و در ادامه اقدامات زشت خود، این هفته مقام معظم رهبری ایران و زعیم جهان تشیع را از جهت اهانت در کنار رسول خدا قرار داد و مثل رسول خدا به رهبر ایران نیز اهانت کرد و همین اقدام زشت نشان داد که اهانت روش انسان‌های بی منطق و دست خالی است.

پدر حقوق بشر جهان اسلام ادامه داد: این مجله با قرار دادن رهبر معظم در کنار رسول خدا بصیرت عظیمی را در ایران و مسلمانان نسبت به مقام معظم رهبری درست کرد و با نشر همین کاریکاتور معلوم شد که هر کس نسبت به رهبر معظم انقلاب نظر بدی داشته باشد، در ردیف شارلی ابدو یعنی اهانت کننده به رسول خدا قرار گرفته است.

علی کهنمویی رئیس دادگاه غیر دولتی حقوق بشر جهان اسلام افزود: ما به دولت فرانسه می گوییم که طبق وعده الهی به استهزاء خود ادامه دهید چرا که خداوند از بلایی که از آن نگران هستید، به سر شما خواهد ریخت و ما مثل شما دشنام نخواهیم داد و امّا کردار زشت شما را یادآور می‌شویم و گمراهی و کارهای ناشایست شما را می گوییم.

مدیر شبکه خبری بین المللی وحدت جهانی با تاکید بر عقوبت استهزاء کنندگان اهل حق اضافه کرد: طبق وعده الهی در قرآن، استهزاء اهل حق در این دنیا عقوبت دارد و هر کس اهل حق یا آیات و احکام قرآن را استهزاء کند، خداوند خودش آنها را در دنیا و آخرت استهزاء می کند.

بدون شک دولت فرانسه مسئول عواقب این اهانت بی‌شرمانه علیه مرجعیت است و مقامات این کشور باید در پیشگاه ملت فهیم و بصیر ایران اسلامی و یکایک مسلمانان و آزادیخواهان جهان پاسخگو باشند.

گفتنی است، نشریه شارلی ابدو در پی اقدام سخیف خود مبنی بر راه‌اندازی یک مسابقه بین‌المللی برای رسم کاریکاتور، ویژه‌نامه ۱۴ دیماه ۱۴۰۱ خود را با تصاویری به شدت موهن همراه با الفاظ و عباراتی زشت و توهین‌آمیز به این امر اختصاص داد.

علی کهنمویی دبیرکل سازمان مستقل بین المللی حقوق بشرامت واحده جهان اسلام KUNS و رئیس دادگاه غیر دولتی حقوق بشر جهان اسلام

رونوشت‌: ‌ 

 ۱-حضرت پاپ رهبر کاتولیک های جهان 

۲ -حضرت شیخ احمد الطیب ریاست الازهر و معاونت افتخاری صیانت از وحدت جهان اسلام

۳-عالی جناب عبدالقوی یوسف رئیس دادگاه جهانی لاهه

۴- عالیجناب کریم اسد احمد خان دادستان کل دادگاه کیفری جهانی

۵-جناب آقای جمشید ممتاز قاضی برجسته ایرانی دادگاه جهانی  

  ۶ _ معاونت ارزشیابی و نظارت بر عملکرد دولت ها و نهاد های سیاسی سازمان حقوق بشر امت واحده جهان اسلام در زمینه رعایت مصادیق حقوق بشر.

۷ -معا‌ونت امور سران و بزرگان جهان اسلام

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن