اخبار مهم

ماجرای عجیب دستبرد به اموال یک دبیرستان در مشهد

کد خبر : 50218

کودکانی که در ماجرای دستبرد به اموال یک دبیرستان در مشهد دستگیر شده اند، در اعترافاتی تکان دهنده از سرکردگی جوان ۳۷ ساله تبعه خارجی پرده برداشتند که آن ها را به زور وادار به سرقت می کرد و هدف تعرض قرار می داد.

روزنامه خراسان نوشت، آخر هفته گذشته، ماموران کلانتری شهرک مهرگان مشهد از خبر دستبرد به اموال یک دبیرستان مطلع شدند و بررسی های میدانی را در این باره آغاز کردند.

تحقیقات نیروهای انتظامی با هدایت «سرگرد کرامتی» بیانگر آن بود که دبیرستان مذکور از تجهیزات ایمنی کافی برخوردار نبود ، به همین دلیل سارقان به راحتی وارد مدرسه شده و اموال زیادی شامل آمپلی فایر، کیس های رایانه، مانیتور، دیتا و… را به سرقت برده اند. در واکاوی سرقت مذکور سرنخ هایی از یک کودک ۱۲ ساله به دست آمد که طبق اسناد موجود وارد دبیرستان شده بود! طولی نکشید که با هدایت این کودک به کلانتری، همدست ۱۳ ساله او نیز لو رفت اما این کودکان ماجرای عجیبی را برای افسران دایره تجسس کلانتری مهرگان بازگو کردند. آن ها مدعی شدند، جوان ۳۷ ساله تبعه خارجی که به صورت مجردی زندگی می کند با توسل به زور و تهدید، آن ها را وادار به سرقت کرده است. یکی از کودکان همچنین گفت: او برای آن که ما را بترساند به ما تعرض می کند و ما هم به ناچار سرقت ها را انجام می دهیم!

گزارش خراسان حاکی است، به دنبال اظهارات کودکان و با دستورات ویژه قضایی، بی درنگ گروهی از افسران ورزیده تجسس، جوان افغانستانی را در شهرک مهرگان در حالی دستگیر کردند که در بازرسی از مخفیگاه وی، اموال سرقتی دیگری شامل چند دستگاه دوچرخه نیز کشف شد که از مناطق مختلف شهر سرقت کرده است.

بررسی های بیشتر درباره جرایم احتمالی دیگر این متهم که از کودکان برای دستبرد به اموال مردم استفاده می کرد، همچنان در کلانتری شهرک مهرگان ادامه دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن