پایتخت فرهنگ اسلامی

از صحنه تئاتر مشهد چه خبر؟

کد خبر : 50120

سه نمایش کودک بر صحنه تئاتر مشهد به اجرا می‌پردازد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از ایسنا خراسان رضوی، در حالی که اکثر گروه‌های تئاتر به دلیل محدودیت‌هایی که برای تبلیغات و جذب مخاطب وجود دارد، اجراهای خود را متوقف و به زمان دیگری موکول کرده‌اند، نمایش‌های ویژه کودکان تنها آثاری بود که در ۲ ماه اخیر بر صحنه تئاتر مشهد به اجرا پرداخت.

در حال حاضر سه نمایش کودک در این شهر در حال اجراست یا طی روزهای آینده به اجرا خواهد پرداخت که در ادامه به معرفی آن‌ می‌پردازیم.

کلاغ خبرچین و الاغ عصبانی

نمایش کمدی کلاغ خبرچین و الاغ عصبانی به نویسندگی محسن پورنظری و کارگردانی علیرضا حیدری در دومین دوره اجرای خود، از روز چهارشنبه، ۳۰ آذردماه، هر شب ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه انوشیروان ارجمند پردیس تئاتر مستقل مشهد واقع در خیابان صارمی، حد فاصل میدان حافظ و صارمی ۵۰ به اجرا می‌پردازد.

این نمایش که ویژه کودکان است، تلاش دارد با یک اجرای کمدی موزیکال کنترل خشم را آموزش دهد. بر این اساس در خلاصه داستان آن آمده است: عصبانی شدن یک احساسه ولی کنترلش یک مهارت. قهرمان کسیه که می‌تونه خشمشو کنترل کنه.

از بازیگران نمایش کلاغ خبرچین و الاغ عصبانی نیز می‌توان به سجاد اسحاق‌زاده، نرگس بهدانی، آوا عباسی، عطیه سجادی، کیا کاتبی و مهدی جمشیدی اشاره کرد.

یک آسمان، دو خورشید

نمایش کودک یک آسمان، دو خورشید به نویسندگی آزاده آزادنیا و کارگردانی اصغر لشکری در حال حاضر بر صحنه تماشاخانه اشراق حوزه هنری خراسان رضوی واقع در بین هاشمیه ۲۰ و ۲۲ هر شب ساعت ۱۸ به اجرا می‌پردازد.

از بازیگران این نمایش می‌توان به فرزانه شجاعی و علی نوروزیان اشاره کرد و پویا ریحانی تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارد.

اینجا خانه من است

نمایش کودک اینجا خانه من است به نویسندگی مهدی سیم‌ریز و کارگردانی مشترک امیراحسان امیرپور و حسین شجاعی از روز جمعه، ۲ دی‌ ماه، در سالن داود کیانیان مرکز تخصصی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان خراسان رضوی واقع در خیابان فکوری ۴۵، ابتدای فراز یک به اجرا می‌رود.

از بازیگران این نمایش نیز می‌توان به سحر داوودی، نفیسه حق‌بین، افسانه افخمی و مهرانا عبداللهیان اشاره کرد.

علاقه‌مندان به تماشای این نمایش‌ها می‌توانند با مراجعه به سامانه فروش اینترنتی بلیت تئاتر مشهد به آدرس gishot ir بلیت خود را رزرو نمایند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − هجده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن