اخبار مهماسلاید شو

طرح ترافیک زمستانی در جاده های خراسان رضوی آغاز شد

کد خبر : 50044

طرح ترافیک زمستانی پلیس راه با حضور دستگاه های امدادی و خدمات رسان از امروز ۲۳ آذر ماه در جاده های خراسان رضوی آغاز شد و تا ۲۰ اسفندماه ادامه دارد.

به گزارش صبح مشهد، فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز چهارشنبه در این آیین گفت: پایان سال شمسی مصادف با ماههای شعبان و رجب است لذا سفرها منسجم تر خواهد بود و باید آمادگی کامل وجود داشته باشد.

سردار محمد کاظم تقوی با اشاره به حضور ١٨٠ تیم پلیس راه در جاده های خراسان رضوی در طول شبانه روز اضافه کرد:با همدلی و همکاری دستگاه های خدمت‌رسان و دستگاه های نظامی و انتظامی ایمنی سفر و تسهیل تردد در جاده ها تامین می شود.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال تا کنون آمار تردد در مبادی ورودی و حجم سفر در جاده های استان نسبت به مدت مشابه پارسال ٣۴ درصد افزایش دارد.

تقوی افزود:امسال آمار جانباختگان ناشی از تصادفات شهری در استان ۱۸ درصد و تعداد مصدومان ناشی از تصادف جاده ای ۱۲درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

مدیرکل بحران استانداری خراسان رضوی نیز در این آیین گفت: دستگاه های امدادی و بحران مدار همیشه آماده باش هستند و باید از ظرفیت ویژه هم افزایی دستگاه های امدادی و خدمت رسان استفاده کرد.

محسن نجات افزود: اقدامات پیشگیرانه در عملیات زمستانه باید مورد تاکید باشد و با استفاده از همه ظرفیتهای استان، خدمتگزار زائران و مجاوران بارگاه رضوی باشیم.

ارائه خدمات ویژه در هفت گردنه برفگیر

رییس پلیس راه خراسان رضوی نیز در این آیین گفت: طرح عملیات زمستانی از امروز به مدت سه ماه آغاز شد و تیم های پلیس راه و دستگاه های امدادی و خدمات رسان در طول زمستان در جاده های استان و به ویژه هفت گردنه تیوان، گوجگی، مزداوند، ابرش، خماری، البلاغ و بیدبرغمد ادامه دارد.

سرهنگ حسین میش مست افزود: نیروهای پلیس راه و تمامی دستگاه های امدادی و خدمات رسانی در جاده ها و این گردنه ها خدمت رسانی ویژه دارند.

وی اضافه کرد: همه دستگاه های امدادی و خدمت رسان باید در زمستان آمادگی کامل داشته باشند تا با بارشها غافلگیر نشوند و انسداد جاده ای نداشته باشیم.

رییس پلیس راه خراسان رضوی گفت: تسهیل تردد، خدمت رسانی مناسب در جاده ها هنگام بارندگی، فراهم کردن تمهیدات لازم برای افزایش سطح ایمنی جاده در زمستان و رسیدگی سریع به تصادفات از اهداف اجرای این طرح است.

نیاز به ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی جاده های خراسان رضوی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی نیز در این آیین گفت: ایمن سازی راهها و جاده های استان مورد تاکید است و طرح های مصوب سفر استانی رییس جمهور مرتبط با بهسازی و ایمن سازی جاده ها در دست اجراست.

جعفر شهامت افزود: برای ایمن سازی و بهسازی جاده های خراسان رضوی باید ماهانه ١٠٠ میلیارد تومان هزینه شود و در حال حاضر نیز سه هزار میلیارد تومان قرارداد منعقد شده تا در ۲ سال آینده سطح ایمنی جاده ها ارتقا یابد.

وی اضافه کرد: ۵٣ دستگاه دوربین نظارتی و ١٣٧ سامانه ثبت تخلفات جاده ای به صورت شبانه روزی در جاده های خراسان رضوی فعال است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: در طرح زمستانی پلیس راه، ۷۲ اکیپ راهدای و ۵۳۴ خودرو برف‌روبی در جاده های استان مستقر می شوند تا ایمنی سفرها و ترددهای زمستانی را افزایش دهیم.

۵۱ گردنه در راه‌های شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راههای روستایی استان به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راه‌ها قرار دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن