اخبار مهماسلاید شو

عامل شهادت ٢ بسیجی در مشهد: خانواده‌های زیادی را داغدار کردم

کد خبر : 49855

عامل شهادت ٢ بسیجی حافظ امنیت در مشهد گفت: از هم‌سن‌های خود می‌خواهم که در زندگی به دنبال هدف درستی باشند و هر چیزی را که شنیدند باور نکنند، من آزادی و جوانی خود را تباه و خانواده‌های زیادی را داغدار کردم.

به گزارش صبح مشهد به نقل از دادگستری خراسان رضوی، مجید رهنورد عامل شهادت ۲ بسیجی حافظ امنیت در مشهد، روز سه شنبه در جلسه دادگاه رسیدگی به این پرونده به ریاست قاضی سید هادی منصوری در دادگاه انقلاب مشهد افزود: تحت تاثیر فضای مجازی بودم، از نظر روحی سلامت هستم و صفحاتی که اخبار نادرست منتشر می‌کردند را دنبال می‌کردم.

وی با بیان اینکه افراد دیگری هستند که ممکن است افکار اشتباه من را داشته باشند، اضافه کرد: به این نتیجه رسیده‌ام افرادی که اغتشاش می‌کنند در اشتباه هستند، آن روز هنگام فرار با چاقو به هرکسی که می‌رسیدم حمله می‌کردم .

متهم مجیدرضا رهنورد در پاسخ به سوال قاضی مبنی بر علت فرارش گفت: من خود را قربانی فضای مجازی می‌دانم، می‌ترسیدم’ می‌خواستم به تهران و سپس به ترکیه فرار کنم، در دلم بذر نفرت کاشته شده بود و برادرکشی کردم .

نماینده دادستان نیز در این جلسه اظهار کرد: متهم طی مراحل تحقیقات قانونی به اتهامات خود اقرار کرده است .

قاضی قناد افزود: متهم به قصد جان ماموران حافظ امنیت، ۲ تن از بسیجیان را شهید و ۴ نفر دیگر را مجروح کرده است.

نماینده دادستان مشهد افزود: متهم برای بررسی وضعیت سلامت روحی به پزشکی قانونی معرفی و سلامت وی هنگام وقوع جرم مورد تایید قرار گرفته است.

وی با اشاره به تفکرات متهم گفت: متهم به شدت متاثر از فضای مجازی بوده و از مدتی قبل دست نوشته‌ای تنظیم کرده و در بخش‌هایی از آن با دست خط خود مطالبی با این مضمون نوشته که پس از مرگ برایم قرآن نخوانید، گریه نکنید و مشروب بخورید.

قاضی منصوری نیز از متهم پرسید که آیا این دست نوشته مطرح شده توسط نماینده دادستان را متعلق به خود می‌دانید که متهم در پاسخ گفت: بله این دست نوشته متعلق به من است و مطالب آن را قبول دارم.

در ادامه این جلسه مادر یکی از شهیدان نیز اظهار کرد: من همین یک پسر را داشتم، او تمام امیدم بود، اما اگر فرزند دیگری نیز می‌داشتم در راه خدا و مردم عزیز اهدا می‌کردم و امروز تمام این بچه‌ها مانند فرزندان من هستند.

انتقام جویی از نیروهای مردمی و بسیجیان

یکی از وکلای مدافع اولیای دم نیز در این جلسه عنوان کرد: متهم با قصد قبلی به دنبال انتقام جویی از نیروهای مردمی و بسیجیان بوده و تعداد و نوع ضرباتی که متهم به این شهیدان وارد کرده کاملا عالمانه و عامدانه بوده و مستند به مواد متعدد قانونی تقاضای رسیدگی عادلانه و اشد مجازات متهم را دارم .

وکیل متهم نیز گفت: موکل در آن روز به دلایل مختلف شرایط روحی مناسبی نداشته و چاقو را در آستین خود پنهان کرده بود.

وی خاطرنشان کرد: در این پرونده آنچه مسلم است این است که متهم ۲ نفر را به شهادت رسانده و ۴ نفر دیگر را مجروح کرده است .

وی افزود: مستندات پرونده کامل است، اما متهم با چاقوی آشپزخانه این اقدام را انجام داده است.

پس از دفاعیات وکیل متهم به درخواست رییس دادگاه، متهم به بیان آخرین دفاعیات خود پرداخت و اظهار کرد: اتهامات خود را قبول دارم و از خانواده شهدا می‌خواهم حلالم کنند.

قاضی منصوری پس از آخرین دفاع متهم اظهار کرد: تمام مستندات و اظهارات به طور دقیق بررسی می‌شود، لذا از هرگونه اظهار نظر و پیش داوری خودداری شود.

رییس دادگاه افزود: تمام مراحل دادرسی و تشریفات قانونی تا دیوان عالی کشور طی خواهد شد.

در این جلسه شکات و شاهدان حادثه به بیان مطالب خود پرداختند.

بر اساس کیفرخواست این پرونده، محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد از نوع چاقو به قصد جان مردم که منجر به شهادت ۲ بسیجی مدافع امنیت به نام‌های دانیال رضا زاده و حسین زینال زاده و مصدومیت ۴ تن دیگر در تاریخ ۲۶ آبان ماه در خیابان حر عاملی مشهد، اتهامات این متهم است.

طبق اظهارات متهم، وی سابقه کیفری نیز داشته و در پرونده دیگری به دلیل ضرب و جرح عمدی محکوم به پرداخت دیه شده‌ است.

روز پنج شنبه ۲۶ آبان ماه سال جاری، مجید رهنورد با سلاح سرد، ٢بسیجی به نام‌های شهیدان «دانیال رضا زاده و حسین زینال زاده » را در شهر مشهد به شهادت رساند و ۴ نفر دیگر را مجروح و سپس فرار کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن