اخبار مهم

دستبرد هکرها به یک صرافی در مشهد

کد خبر : 49844

دو هکر جوان که به ارزهای دیجیتالی یک صرافی دستبرد زده بودند با تلاش کارشناسان پلیس فتای مشهد دستگیر شدند.

به گزارش صبح مشهد، مدیر عامل یک شرکت صرافی فعال در زمینه ارزهای دیجیتالی با مراجعه به کارشناسان پلیس فتای مشهد از سرقت ۲۵ میلیارد ریال ارز دیجیتالی (تتر) خبر داد.

در پی اعلام این شکایت بررسی های تخصصی آغاز و مشخص شد هنگامی که نیروهای شرکت در حال به روزرسانی زیرساخت های سایت صرافی بودند، فرد یا افراد ناشناسی به علت اختلال به وجود آمده از باگ و خلأ موجود سوء استفاده و پس از دستیابی به ادمین ۷۱۵۰۰ تتر به ارزش ۲۵ میلیارد ریال را برداشت  کردند و به چند کیف دیجیتالی انتقال دادند.

فرمانده انتظامی مشهد با بیان این خبر به خراسان گفت:با بررسی مستندات و انجام عملیات مهندسی دیجیتالی، آثاری از دستبرد هکرها به دست آمد و نیروهای کارآزموده پلیس فتای مشهد در یک عملیات ضربتی و هماهنگ، مخفیگاه دو هکر ۲۹ و ۳۸ ساله را شناسایی و آنان را دستگیر کردند.

سرهنگ احمد نگهبان افزود: متهمان که ابتدا سعی داشتند واقعیت را کتمان کنند وقتی در برابر مستندات و ادله دقیق کارشناسان پلیس قرار گرفتند به ناچار ارتکاب جرم را پذیرفتند و به هک سایت صرافی و سرقت ارزهای دیجیتالی اعتراف کردند. وی از شهروندان خواست توصیه های علمی و کارشناسی پلیس فتا را جدی بگیرند و با به کارگیری راهکارهای تخصصی از دستبرد هکرها یا شگردهای کلاهبرداران جلوگیری کنند.

منبع: روزنامه خراسان

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 19 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن