استانیاسلاید شواقتصادی

طرح خرید حمایتی زعفران در تربت‌حیدریه آغاز شد

کد خبر : 49504

مدیر جهاد کشاورزی تربت‌حیدریه گفت: دولت طرح خرید حمایتی زعفران در این شهرستان به عنوان پایتخت زعفران ایران را آغاز کرده است.

به گزارش صبح مشهد، حسین محمدی روز دوشنبه افزود: امسال خرید حمایتی در پنج طبقه شامل زعفران نگین از قرار هر کیلویی ۴۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، شبه نگین کیلویی ۳۳ میلیون تومان، پوشال مرغوب کیلویی ۳۲ میلیون تومان، پوشال معمولی کیلویی ۳۱ میلیون تومان و زعفران دسته‌ای کیلویی ۲۵ میلیون تومان خریداری می‌شود.

وی در ارتباط با شیوه خرید نیز ادامه داد: تعاون روستایی بعد از دریافت پاسخ آزمایشگاه، ۳۰ درصد مبلغ زعفران دریافتی را به کشاورز تحویل می دهد و بقیه مبلغ نیز ظرف سه ماه پرداخت خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی تربت‌حیدریه گفت:البته اگر در این فاصله زمانی و به دلیل شرایط بازار، قیمت زعفران از کف تعیین شده بیشتر شود کشاورز می‌تواند بعد از پرداخت هزینه آزمایشگاه، انبارداری و استرداد اصل مبلغ دریافتی به تعاون روستایی، زعفران خود را تحویل گرفته و در بازار عرضه کند.

محمدی افزود: امسال سطح زیرکشت زعفران در این خطه هشت هزار و ۹۶۱ هکتار است و پیش‌بینی می‌شود امسال ۲۰ تن زعفران از مزارع برداشت شود.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

منبع: ایرنا خراسان رضوی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن