اسلاید شوشهری

رژه نیروهای مسلح خراسان رضوی در مشهد برگزار شد

کد خبر : 48859

رژه نیروهای مسلح خراسان رضوی با حضور استاندار و جمعی از مسوولان لشکری و استانی همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در بلوار نماز مشهد برگزار شد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از ایرنا، استاندار خراسان رضوی روز پنجشنبه در رژه نیروهای مسلح گفت: هشت سال دفاع مقدس حماسه‌ای بی بدیل در تاریخ اسلام و این سرزمین است که دارای مولفه و شاخصهای زیادی است که از مهمترین آنها اتکای به خدا و استفاده از ظرفیتهای درونی است.

یعقوبعلی نظری افزود: آنچه دفاع مقدس را به پیروزی رساند قدرت مادی نبود بلکه معنویت و توکل به خدا و توسل به ائمه(ع) رزمندگان بود.

وی با بیان این که روح حاکم بر اراده و تصمیم همه دلداگان و مسوولان انقلاب در خدمت نظام اسلامی و معنویت است افزود: در اتصال با خدای متعال می‌توانیم به از قدرت معنوی برخوردار شویم.

استاندار خراسان رضوی گفت: نیروهای مسلح ما برخوردار از امکانات تجهیزات و تسلیحات بازدارنده قوی هستند و آن را در اختیار دارند و توسعه می‌دهند و اینها ابزاری در اختیار انسانهای با اراده و مومن است.

نظری افزود: ما مفتخر به دفاع مقدس هستیم و این صحنه غرورآمیز تابلو حرکت نیروهای مسلح ماست و دفاع مقدس بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب، یک گنج است و استخراج آن به زمان نیاز دارد تا در آینده استفاده شود و جوانان با استفاده از آن در مسیر درست رهنمون شوند.

وی ادامه داد: ایثارگران ما که پرورش یافته هشت سال دفاع مقدس هستند الگوی بسیار خوبی از استقامت و توکل به خدا هستند.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که در دفاع مقدس، حضور مردم در صحنه‌های مختلف بسیار حائز اهمیت بود افزود: مادران و پدران رزمندگان آنها را با آغوش باز و با تکیه بر اعتقادات مذهبی به جبهه اعزام و از آنها حمایت می‌کردند و اگر به درجه رفیع شهادت می‌رسیدند با آغوش باز می‌پذیرفتند و صبر و استقامت آنها را الگوی خویش قرار می‌دادند که از جمله زیباییهای دفاع مقدس است که ریشه در اعتقاد مذهبی دارد.

نظری افزود: امروز نیروهای مسلح در اوج قدرت هستند و به همین دلیل، دشمن جرات درگیری با این نظام را ندارد و هر جای دیگری هم که در اتصال با انقلاب اسلامی است از جمله عراق، لبنان، یمن و سوریه ابزارهای لازم را نیز به دست خواهند آورد و استکبار مجبور خواهد شد در برابر آنها زانو بزند همان طور که در برابر انقلاب ایران زانو زدند.

وی ادامه داد: راه ما و مسیر طی شده و آینده ما بسیار روشن است و قدرت فزاینده مبتنی بر هشت سال دفاع مقدس در اختیار ماست.

استاندار خراسان رضوی گفت: این نظام ریشه در این اعتقادات دارد از این رو دشمن تصور نکند به دلیل برخی اجتماعات می‌تواند به نظام آسیب بزند که این تصوری باطل است که نشانگر نشناختن و درک نکردن مردم و انقلاب است. ما می‌توانیم با توکل به خدا و توسل به ائمه(ع) با استفاده از الگوهای عملی دفاع مقدس سنگرها و خاکریزها را تصرف کنیم و انقلاب اسلامی مسیر خود را ادامه خواهد داد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش هم گفت: پس از پیروزی انقلاب، استکبار جهانی موجودیت خود را در خطر دید و بنا داشت با کمک نیروهای بعثی عراق در یک جنگ نابرابر انقلاب را از بین ببرند اما مردم ایران با رهبری امام(ره) و پیروی از ولایت، هشت سال حماسه آفرینی کردند و پیروز شدند.

امیر سرتیپ رضا آذریان با بیان این که ادامه دهنده راه شهدا هستیم افزود: شب گذشته نیز سرباز ولایت این سرزمین از ارتش اسلام که به کمک نیروهای مسلح رفته بود به دست اغتشاگران به شهادت رسید و این نشان دهنده این است که راه شهدا ادامه دارد.

وی ادامه داد: اکنون دستاوردهای دفاع مقدس در داخل و خارج نمود پیدا کرده است و در رزمایشهای مختلف قدرت دفاعی خود را نشان داده ایم و هم اکنون در منطقه و سطح بین‌الملل انقلاب تثبیت شده است و استقلال کشور تضمین شده است و با رسیدن به راهبرد نوین دفاعی می‌توانیم تجهیزات خود را به هر کجا که می‌خواهیم صادر کنیم و همچنان بر تجهیزات و ارتقای آمادگی رزمی خود می‌افزاییم.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش گفت: ما همچنان در مسیر نظام و ولایت مقاوم هستیم و امنیت مرزهای کشور را حفظ کرده ایم و می‌کنیم و نشان دادیم در هر شرایطی در برابر اوامر رهبر معظم انقلاب گوش به فرمان هستیم.

خراسان رضوی با حدود ۳۰۰ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس ۱۷ هزار و ۲۸۴ شهید، ۴۹ هزار و ۷۲۹ جانباز و سه هزار و ۳۹۷ آزاده را در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور تقدیم کرده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن