شهری

جانشین سازمان بسیج حقوقدانان کشور:

اجلاسیه شهدای حقوقی شرق و جنوب شرق کشور با شعار شهدای حقوقی؛ مدافعان حقیقی حقوق بشر

کد خبر : 48842

جانشین سازمان بسیج حقوقدانان کشور گفت: بسیج حقوقدانان کشور بنا را بر این نهاده که تمام ماموریت ها را برای نام، یاد و خاطره شهدا زینت ببخشد به همین منظور اجلاسیه شهدای حقوقی شرق و جنوب شرق کشور با شعار شهدای حقوقی؛ مدافعان حقیقی حقوق بشر در مشهد برگزار خواهد شد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی اجلاسیه شهدای حقوقی شرق و جنوب شرق کشور، مهدی امین پور افزود: عزت و سربلندی ایران اسلامی در گرو خون شهداست و اگر امروز راحت نفس می کشیم، از ایثار و فداکاری شهداست.

وی تصریح کرد: بسیج حقوقدانان از اساتید دانشگاه، قضات، وکلا، سردفتران و دانشجویان مرتبط با این رشته تشکیل شده و با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا، همواره یکی از اصول اصلی فعالیت هایمان با تکیه بر پتانسیل موجود بر مبنای این شعار قرار گرفته است.

وی یادآور شد: با توجه به حضور بیش از ۵۰۰ شهید نظام جمهوری اسلامی ایران از طیف حقوقدانان، تصمیم گرفته شد که یادواره، اجلاسیه و کنگره شهدای حقوقدان را در سراسر کشور برگزار کنیم، به صورتی که در شرق، غرب، شمال، جنوب و مرکز کشور اجلاسیه هایی با محوریت چند استان برگزار خواهد گردید و در سال آینده کنگره عظیم شهدای حقوقی را در پیش خواهیم داشت.

امین پور اضافه کرد: در کنار برگزاری اجلاسیه و کنگره شهدای حقوقی، بحث آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد را به جد دنبال خواهیم کرد به صورتی که تا کنون بیش از ۱۰ هزار نفر را آزاد کرده ایم و همچنین در کنار این فعالیت ها جلسات صلح و سازش ، تربیت حقوقدانان طراز انقلاب اسلامی، جمع آوری آثار، وصایا و زندگی نامه شهدا و مستندات مرتبط از سراسر کشور را نیز به انجام رسانیدیم.

وی خاطر نشان کرد: امروز آموزش های حقوقی یکی از نیاز های اساسی مردم در جامعه به شمار می آید و با ورود بسیج حقوقدانان در این عرصه می توان سطح آگاهی عمومی را افزایش داد و زمینه ارتکاب جرم در جامعه را روز به روز کمتر کرد.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن